Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak hallanak?

A halak hallanak?

Figyelt kérdés
Vicces kérdés, de komolyan érdekelne, konkrétan a csigasügér. Ma be kapcsoltam a zenét és az első ütemnél mind meg riadt és be ment a házába, utána már nem zavarta őket, lehet hogy a zenét hallották vagy csak a rezgést érzékelték? Ne CSAK a sügér érdekelne:)
2013. aug. 1. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Hallanak, de nem úgy, mint mi. Azaz pl. egy zörrenés hozzájuk már elmosódottan, sokkal halkabban jut el, mint hozzánk. Rezgéseket is érzékelik. Viszont nem minden hal hall ugyanolyan jól.
2013. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és érdekes válaszokat! Esetleg valakinek még van konkrét ezzel kapcsolatos érdekessége, információja szívesen fogadom.
2013. aug. 1. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem van :) ők is hallanak de nem úgy mint mi mert nincs is fülük az oldalukon van egy bizonyos oldal vonal ez egy összetett érzékszervük és a hanghullámok amikor megrezgetik a vizet ők ezzel érzékelik és a vízben való mozgást is ennek a segítségével érzékelik
2013. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer a vitorlásom az egyik házibulinkon sokkot kapott, elkezdett remegni. Egyis srác szólt, hogy valami gond van a hallal. Valszeg a basszust nem bírta, ezért lehalkítottuk a zenét és lekapcsoltuk a lámpáját, aztán helyrejött, pedig nem is a szobában volt, hanem kicsit kijjebb, a konyha és a szoba közt. A rezgést nem bírják. A magas és közép hangokról nem rezeg semmi, de a basszust fel tudom nyomni úgy, hogy az ablakok is zörögnek, de attól a halak beparáznak.
2013. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!