Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok hal van ekkora akváriumba?

Sok hal van ekkora akváriumba?

Figyelt kérdés
54l akvárium 2 guppi,2 márna,2 aranyhal,és egy tisztitó harcsa.Az aranyhalak a jövöhéten távoznak az akváriumból és helyettük lehet még halakat rakni ?
2013. aug. 3. 06:52
 1/5 kzs ***** válasza:

Az mindenképp jó, hogy az aranyhalakat elpaterolod.

Ekkora akváriumba, pláne trópusi halak közé abszolút nem való.


De mi az hogy "márna"?


Mert a bíborfejűt, a rózsást és a szumátrait - ekkora akváriumba - felejtsd el: gyors mozgású, aktív csapathalak. Ha ezekből van 2, paterold el ezeket is.


A vörös karcsú (Barbus titteya) viszont mehetne, de csapatban, másképp félénkek lesznek.


Tisztító harcsa: ez ancistrus lenne? Mert ha igen, én nem javasolnám. Nagyra nőnek, úgyhogy inkább Otocinclus menjen.


Guppi: több kéne (mondjuk 2 hím és 6 nőstény), de a szaporulattal - egy ekkora akváriumban - gond lenne.

Szóval szerintem ne.

---------------------

Nekem az a véleményem, hogy - ha márnákban gondolkodsz - maradj a vörös karcsúnál. Ebből 8 db mehetne.

Plusz 6 (esetleg 8) db Otocinclus.

2013. aug. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Disz marna aszt nem lehet tartani guppyval.vegyel bele meg guppyt vagy xifot.
2013. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A harcsa maradhat
2013. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az aranyhalakat add el, túl kicsi neki az akvárium és nem trópusi halakkal kéne társítani, most nem tudom mekkorák, de már fiatal korukban is nagyon kicsi nekik ez az akvárium. Márnák közül vörös karcsú díszmárnából tarthatsz 5-6-ot, de ha más, nagyra növő márnáról van szó akkor azokat is add el. Guppiból meg 5-6 vörös karcsú díszmárna mellé 3-4 hímet tarts, a szaporulatot nem bírná el az akvárium. Törpe szívóharcsából 4-5 öt tarthatsz a guppik és vörös karcsú díszmárnák mellett, ha jó a szűrésed. Az aranyhalakat és márnákat ( ha nem vörös karcsú ) akkor megbízható helyre add el ahol jól tartják őket.
2013. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tisztító halak, ha közönséges algaevő (anci) akkor azt is add el egy jó helyre.
2013. aug. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!