Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen motoros, levegőbekeverő...

Milyen motoros, levegőbekeverős akváriumi szűrőt válasszak induló 60 L es akváriumomba?

Figyelt kérdés
Leendő 60L akváriumomba belső szűrőt vennék. Régi akvarisztikai öreg-motoros vagyok. Kb 8-10 év szünet után. 90-es években Shark szűrőimre voltam büszke. Láttam ráncfelvarráson esett túl a márka, még mindin jók-e a Sharkok vagy válasszak Eheim-et avagy azóta van e uj márka ami említésre méltó? Pénz nem akadály, ésszerű keretek között, nem hiszem hogy 6-10 ezer ft tól többet kellene rá költeni egy 60L akváriumba lesz. Régi tapasztalatom szerint, könnyű szétszedhetőség, tartósság és a jól kipucolhatóság a lényeg. a szűrési képességeken túl.

2013. aug. 4. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Eheimből szintén egy régi típust tudnék ajánlani, a pickup 2010-est.

Vagy még a tetratec in szűrői elég jók. In 600 elég lenne.

Vagy jbl i 80. Az is nagyon jó, és fekete sakorszűrő, jól beleolvad a környezetébe.


Vagy ha tényleg nem számít a pénz, vegyél egy külső szűrőt. Pl atman 3335.

2013. aug. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Gazdag nem vagyok :) de ugy gondolom egy jó szűrő megéri az árát max 10. igaz tudom a külső szűrők jóval drágábbak :)
2013. aug. 4. 19:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A fent felsoroltak jók.


Én is mondanék egyet, pl ha befér neked egy 32 cm magas szűrő, akkor egy Aquael Fan-3 is eltekergeti azt a 60 liter vizet, a 700 liter/órájával.

[link]


Nekem egy Fan2 van a 112 literes akváriumomban elfektetve, de csak a harmadáig van kb víz. Egy indiai törpegéb ugrál benne, nincs vele gond, de ebben nincs 60 liter víz, talán csak 40 lehet, így azt gondolom neked eggyel erősebb kéne, azért írtam a Fan-3-mat.

2013. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:
Az aquael biológiailag szinte semmit sem ér, én azt nem ajánlom.
2013. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi A választ. Gondolom azért irod mert az aquaelbe nincs aktiv szén ? Eygébként az olyan szűrőbe amiben van. Pl. Shark... meddig tisztit az aktiv szén? Én 16 éves koromtól akvarizáltam 15 éven át. Akkor időkből tudom higy sem Én sem eggyik haverom sosem cseréltük igaz nem is tudtuk hogy ezt lehet cserélni. Sharkot azért nem csiptem 100% osan mert érzékeny volt a levegőt porlasztásra a vizbe. Nehéz volt tisztitani.
2013. aug. 6. 09:28
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Nem, nem azért írom. Az aktív szén egy kémiai szűrőanyag, de a kapacitása véges. Egy darabig megköti a káros anyagokat, de a telítődés után engedni kezdi azokat, így folyamatos használatra alkalmatlan. Gyógyszeres kezelések után szokták betenni mindössze pár napra.


Ugye az ammónia lebontó baktériumok számára kell felület. Minél nagyobb ez, annál több tud megtelepedni. Az aquael szivacsa nagyon ritka, inkább a mechanikai szennyeződések felfogására szolgál, nem baktérium megtapadási helyként. Ez miatt nem jó biológiai szűrésre.

2013. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!