Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi eszi meg az ivadék plattit?

Mi eszi meg az ivadék plattit?

Figyelt kérdés
Adott egy akvárium, amiben 3 felnőtt platti, egy db neonhal és 12 ivadék platti van, utóbbiak szülőszobában. Az egyik ivadék nagyobbacska volt már (1cm), kivettem a szülőszobából és áttettem a 3 felnőtt nőstényhez. Gondoltam biztos csak a hím enné meg az ivadékokat a nőstények nem. Reggelre eltűnt a kis hal. Az anya plattik ették meg a piciket, vagy a neonhal? Elegem van már ebből a "vérfürdőből" plusz nem túl szép látvány a szülőszoba és így alig látom a piciket. Mikor engedhetem őket össze?

2013. aug. 7. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor már akkorák a kishalak, hogy nem tudják megenni őket a nőstények, és amúgy a nőstény plattik ették meg őket, mert ők is megeszik ám a kicsiket!

Amúgy etetheted őket porrá zúzott lemezes táppal, vagy olyan halkaja ami befér a szájukba!

2013. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ha a felnőtt halakat elcserélném szifókra, maradna a neonhal, akkor összeengedhetnék mindenkit?


Mondjuk a szifóból is kisebbet vennék. Ha a neonhal meg nem bántja a többit...


A szifó is ilyen, hogy megeszi az ivadékokat?

2013. aug. 7. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen és nekem a neonhalakat megcsipkedte, jobb a platti, inkább vagyél egy kisebb akváriumot, abba rakd be a kicsiket, vagy a nagyokat, de inkább a kicsiket, ez nem nagyon megoldható csak így, sajnos!

Barkácsolhatsz esetleg egy nagyobb szülőszobát vagy ilyesmi...

2013. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Talán akkor veszek egy kisebb akváriumot. És marad ez a felállás.


Amikor belefogtam ebbe az akvárium dologba, nem gondoltam, hogy ilyen vérfürdők lesznek benne. Az egy szem hím plattim pl üldözte és csipkedte a csajokat. volt olyan, hogy a hím uralta az egész akváriumot, a lányok meg bepréselődve a lélegeztető mögé. Nem hullott a könnyem, amikor a hím feldobta az uszonyát.

2013. aug. 7. 11:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kicsiket lehetne nevelni 2 hónapig külön és az akváriumukba egy szivacsszűrőt tenni.


A motoros szűrőkkel vigyázni kell. Volt egy noname szűrőm, aminek szabályzó potija mellett volt egy rés, és oda 2 kicsi hal beszorult. Csipesszel sem tudtam kipiszkálni őket, úgy sajnáltam szegényeket. Aztán félredobtam azt a szuper 2500 Ft-os szűrőt, nehogy a többi is ott végezze. A szivacsszűrő jobb a kicsiknek, abba nem tudnak beleszorulni.

2013. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!