Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem? (több kérdés)

Énvagyokhe kérdése:

Hogyan kezdjem? (több kérdés)

Figyelt kérdés
Vettem egy 30 literes akváriumot amibe néhány guppit vagy bettát akarok tartani,szeretnék bele pár igénytelenebb növényt ehez milyen talajra lenne szükségem,és milyen növények jöhetnek szóba?hány guppi fér el ekkora helyen?a szűrő csak 260l/h.A belekerülő köveket főzzem ki vagy elég ha csak beáztatom? milyen cuccokat (szereket)érdemes beletenni a beindítás előtt?

2013. aug. 8. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szűréshez csak egy bettát rakj.

Talajnak pl. használj bazaltot, vagy lávakövet. Igénytelen növénynek számítanak az anubiasok, jávai moha, és gömbalga. De azért világítás kébe egy 15 Watt ehhez is.

Szereket ne használj, csak járasd 3 hétig üresen az akit, és néha dobj be egy kis halkaját, hogy megtelepedjenek a szűrőbacik.

2013. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A köveket főzd ki, vagy forrázott vízzel öntsd le. De előtte teszteld le 20% -os ecettel, hogy nem meszes-e. Ha rácsepegtetsz egy kicsit, és pezseg, akkor nem jó.
2013. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2013. aug. 9. 08:37
 4/4 A kérdező kommentje:
a köveket kipróbáltam 10%-os ecettel mert csak az volt itthon,de már attól is pezsgett :/ akk ezek nem lesznek jók bele? igaz nem forráztam le csak rácsepegtettem, elsőnek azt kellett volna vagy az mind1?
2013. aug. 9. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!