Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az 50 literes akváriumomban...

K. Kriszta kérdése:

Az 50 literes akváriumomban csak ioncserélt lágyvíz van. Hány litert vagy hány százalékét kell lecserélnem az állott csapvízzel, hogy az elég keménységű legyen?

Figyelt kérdés
Neonhalaim és csigáim vannak. A csigák sajnos pusztulnak a lágyvíztől... :( Viszont a neonhalak meg szeretik! Mi lehet az arany középút? :)
2013. aug. 8. 13:49
1 2
 1/12 Pendulum92 ***** válasza:
100%

2-3 naponta cserélj mondjuk 5 liter vizet feles ioncserélt - csapvízre, és ezt az arányt tartsd minden egyes vízcserénél később is.


Nehogy egyszerre cseréld ki az egész vizet, mert a a hirtelen traumától meghalhatnak a halaid. Fontos, hogy lassan következzen be a változás, még ha a mostani helyzet elég veszélyes is.


A 0 keménységű víz iszonyat instabil, nincs semmi pufferhatása, kész orosz rulett, amit csináltál.


A felesbe kevert víz szerintem pont jó lesz, olyan 8-10,es keménységű, ami mlg jó a lágyvizes halaknak is. A neon amúgy megvan csapvízben is már, de csak a lágyvíz az eredeti élőhelye, én is abba tenném.

2013. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon sokat segítettél! :)))
2013. aug. 8. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallgass az elsőre mert elpusztulnak a csigáid, tudom nekem is vannak és nekem is pont 50 literesben! Engedd le a víz 75-80%-át majd tőltsd fel cspvízzel ezt csináld egy hétig, aztán ha úgy gondolod teljesen kicserélődött csapvizre akkor engedj le 10%-ot vagyis 5litert MAXIMUM. ÉS azt pótold ki lágy vízzel!!! Remélem Segítettem szakértelmemmel..
2013. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Kedves második, ezt szerintem gondoldd át mégegyszer. :D
2013. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Engedd le a víz 75-80%-át majd tőltsd fel cspvízzel"

1. helyesírás :D

2. egy akváriumban nem szabad ekkora vízmenyiséget lecserélni kivéve 1-2 eset amikor betegség illetve fertőzés történt én Pendulum92 válaszát hasznosabbnak vélem mert őt többször láttam válaszolni és sztem elég tapasztalt akvarista

2013. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vízi kisállatok tenyésztésével foglalkozom.. Üzletem is van Győrben és 13 éves korom óta foglalkozom ezzel.. 54 vagyok, egy kis matek:) a helyesírási hiba meg mindenkivel megesik ha gyorsan ír, mert mondjuk nem szeretné egy plusz percig sem veszélynek kitenni az állatokat.. Ezek után Mégegyszer át lehet gondolni... Egyebkent meg külön kene tartanod őket:) továbbá a csigáid azért nem bírják a lágy vizet mert abban olyan enzimek találhatók amelyeket nem tudnak megemészteni a kemény vizet kedvelő kisállatok, szétrobbanik a bélrendszerük. De ahogy te gondolod...:)
2013. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pendulum92 ***** válasza:

Igen a fő gond azzal a verzióval, hogy egyszerre nem cserélünk ennyi vizet, még ugyanolyan minőségű, állott vízre is ritkán.


Ha a mostani 0 nk-s víz 75-80%-t egyben lecserélné a kérdező, az drasztikus vízminőség változást idézne elő rövid idő alatt. Nem csak az nk emelkedne meg hirtelen, hanem a pH is. A halak pedig nem szeretik a hirtelen vízváltozásokat.


A csigáknak pedig - ha jól tudom - azért nem jó a lágy víz, mert egyszerűen akkor elkezdi oldani a házukat a víz. A házukhoz való meszet nem (?)főleg(?) a vízből, hanem a táplálékból veszik. Nálam már régóta 8 nk-s víz van, és szaporodnak a csigák.


Csapvízben is ellennének a neonok és a csigák, de a drasztikus vízértékváltozatást jobb elkerülni.

2013. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:

"továbbá a csigáid azért nem bírják a lágy vizet mert abban olyan enzimek találhatók amelyeket nem tudnak megemészteni a kemény vizet kedvelő kisállatok"


Ezt viszont nem igazán értem.



A 8-10 nk-s víz már a középkemény víz kategória, az én csigáim jól meg vannak benne, nem hinném, hogy ez gondot okozna nekik.

2013. aug. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező dönts ahogyan akarsz de ha elpusztulnak a csigák nálam nem kapsz kedvezményt. Pontos fajt Írj és ha gondolod vám nélkül szerzek neked egy vízjavító csomagot! Kb. 3.500 Ft-ból megúszod a félévest, ez faj szerint a csapvíz értékeit állítja be optimalisra! De ehhez külön kell választanod őket!!
2013. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

vízjavító csomagot?


Az meg mi? :)

2013. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!