Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal bántja a másikat?...

Melyik hal bántja a másikat? Guppi xifo vitorlás hal platti és van még egy negyedik féle is aminek nem tudom a nevét a többi lenn.

Figyelt kérdés
Nem rég kaptunk guppikat egy kicsi akváriummal sajnos nem értünk nagyon még hozzájuk. Ezért bementem egy trópusi halas boltba mert érdeklődtem hogy tudok nekik jó körülményt biztosítani, szerezzek be nagy akváriumot levegőztetőt szürőt stb... meg is tettük 3 felnőtt guppira és 5 picire vettünk 56L -es akváriumot elvesztek benne a halak vissza mentem mondtam szeretnék bele halat, vettem 2 xifot 2 black mollyt 2 vitorlás halat, 2 plattit meg 4 valami hasonló mint a platti nem tudom sajnos a nevét, reggel tettük őket össze estére egy platti megdöglött 3-at abból aminek nem tudom a nevét azoknak nincs farkuk mert meg rágta egy azóta meg is döglött az egyik xifot is megrágta. azt mondták a boltban megférnek egymás mellett és hiába figyelem nem jövök rá melyik bántja. Mit tegyek? a guppiknak semmi bajuk a kicsiknek sem.
2013. aug. 8. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a vitorlásra tippelnék. Anno összecsípkedte a mi halainkat is.
2013. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a vitorláshalakkal gyűlt meg a bajom anno. Én rájuk tippelek.
2013. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A vitorlás helyet csinál magának, mert 150 literes akváriumot akar.

[link]


A szifő meg 100 literest akar

[link]

2013. aug. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a vitorlás nem ekkora akváriumba,és nem ilyen halak közé valo
2013. aug. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahol vettem a hölgy azt mondta nyugodtan hozhatom a vitorlás halakat 2-öt mert még kicsik, de már mikor hoztuk haza őket a mollyk bántották csipkédték a vitorlásat a Xifo nem bántja őket mert azok is csipkedés áldozatai lettek:( Én a hölgy javaslatára vásároltam ezeket a halakat azt mondta nem lesz gond... Most a két black mollyt ki raktuk egy másik akváriumba és a xifok is feljöttek mostmár úszkálnak. Biztos hogy a vitorlás a gond? A kicsi guppikat miért nem bántja? bocsi ha sokat kérdezek csak próbálok minél többet megtudni mert szeretném ha jó dolguk lenne a halacskáknak !Előre is köszi
2013. aug. 8. 17:52
 6/8 anonim válasza:
Sajnos az eladók nem mindig értenek ahhoz, hogy melyik halat mivel lehet összerakni. Annyi hal meg sok abba az akváriumba. Elég lett volna az a pár guppi, mellé meg pár neon hal. Én ezeket tartom együtt és látványosak. Ja igen nekem 4 halam van az akváriumban és bőven elég (nem tudom hány literes de közepes méretű) Úgyis lett 13 ivadék hal, amik most még elég picik. Vettél egy csomó elevenszülő halat, ha már most tele van az akváriumod, mit csinálsz majd ha lesznek ivadékok is?
2013. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen sajnos én nem értettem hozzá mivel kaptuk a guppikat kicsi akváriummal vettünk nagy akváriumot. az a pár guppi nem is látszott benne, és ezért kértem az eladó segítségét gondolván nem fog hülyeséget magyarázni... már igen utána olvastam mit hogy kell és már dolgozom rajta hogy ne legyen az akvárium túl zsufolt. Lehet az én butaságom de benne hagytam a 3 nagy guppit az 5 picit a 2xifot az 1 plattit a 2 black mollyt és még egy maradt abból is aminek nem tudom a nevét. nagyon szépen úszkálnak nincs velük gond mióta a két vitorlásat kivettem elajándékoztuk őket. Már az összes hal úszkál szépen és látványos is az akvárium. tudom hogy a guppi hamar szaporodik de azoknak is van már helyük...
2013. aug. 9. 11:25
 8/8 anonim ***** válasza:

már bocs,de szerintem túlzsúfolt az akváriumod! vettem 2 xifot 2 black mollyt 2 vitorlás halat, 2 plattit meg 4 valami hasonló mint a platti nem tudom sajnos a nevét, reggel tettük őket össze estére egy platti MEGDÖGLÖTT 3-at abból aminek nem tudom a nevét azoknak nincs farkuk mert meg rágta egy MEG IS DÖGLÖTT azóta az egyik xifot is megrágta. azt mondták a boltban megférnek egymás mellett és hiába figyelem nem jövök rá melyik bántja. Mit tegyek? a guppiknak semmi bajuk a kicsiknek sem.


NAGYON,NAGYON SOK HALAD VAN!!NEM KELL HINNI MINDIG AZ ELADÓNAK,MERT AZ Ő DOLGA AZ,HOGY JÓ PÉNZÉRT ELADJA!NEM ÉRDEKLI AZ,HOGY PÉLDÁUL ESTÉRE EGY CSOMÓ HAL MEGDÖGLIK!ÉS TE MEG HALLOTTÁL MÁR ARRÓL,HOGY 1CM 1LITER???MERT HA MONDJUK VAN EGY 3CM-ES GUPPID ANNAK ALAPBÓL KELL 3 LITER!!egyébként bocsáss meg a goromba stílus miatt!:)most eléggé felingereeltem magam XD :) :D

2015. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!