Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes szerezni békalencsét...

Érdemes szerezni békalencsét akváriumba?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik a békalencse, hogy benövi a vizet, meg hogy belógnak a gyökerei a vízbe, de sokan mondták, ne szerezzek, mert hamar, nagyon hamar benövi az egész akvárium felületét, és nem birok majd megszabadúlni tőle. Meg, majd betakarja a növényeket, és alúl nem fognak szépen növekedni. Igaz ez? Jobb, ha nem szerezek, mert hamar benövi az egészet?
2009. okt. 26. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem vennék. Pont azok miatt, amiket írtál. Viszont az úszónövények csökkentik a nitrát és a nitrit szintjét, jobban, mint a többi növény.
2009. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
96%
Én nem szeretem mert feltapad az üvegre.De az, hogy nehéz ritkítani azért ez túlzás.Egy befőttes üveggel,két három merítés és a felét kiszedted.Én algairtásra használom, mert hamar feléli a tápanyagokat előle.Ha nem összefüggő a felület akkor nem fogja el a fényt a növények elöl.Pont most ritkítottam egy 300Literes aksiban,5perc volt az egész művelet.Ennyi időt azért lehet havonta szakítani a ritkításra.SN.
2009. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon vagyok érte oda, mert otthon abból az egy-kettőből ami belekeveredett a vízbe ( én artézi forrásvizet szoktam használni, jobban szertik a halak, és nincs benne klór meg ilyesmi..) pár hét múlva benőtte az egészet és alig kap fényt az alján a növény. De ha pesti vagy hatvani vagy, és kell, akkor én tudok neked adni egy maréknyit.. úgy is csak kidobnám..
2009. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kössz! Havernak van az akváiumába nagyon sok, de azt mondja ha nagyon akarok ad, mert ugyis lekell neki szedni belőle, de azt mondja nem jó, mert pár hét, és 1-2 db ből az egészbe tele lesz, és nem kapnak az alsóbb növények fényt.
2009. okt. 26. 19:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Szeintem se érdemes.Mert a békalencse állítólag büdös.DE szerintem vannak olyan ajták amelyikeknem azok.Ha randszeresen ritítod akkor karbantartható.De a ritkításnál ügyelj arra hogy csak kevés maradjon és akkor több idő míg visszanő.Sok szerencsét K.A.
2009. okt. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen. Lehetetlen tőle megszabadulni, mindenre odatapad.
2010. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
NEm érdemes szerezni!Ahogy monbdták,kiirthatatlan.Ha csökken a vízsszint odatapad a falra és rászárad.1 hét alatt ugy elszaporodik hogy az összes fényt elfogja a többi növénytöl,és elrohadnak.
2010. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Vannak halak, melyek megeszik. Amúgy a többi növényt csípkednék. Ez is egy előny.
2010. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért. a haverod nekem nem tud adni 1 kicsit?
2010. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vaok nem is naon tetszik, és megéri:


Sok hal előszeretettel csipegeti ezt az apró növényt: aranyhalak, növényevő sügérek, ezenkívül nagyon jól megköti a vízben lévő nitriteket és nitrátokat.


Nagyon szépen köszönöm ha szereznél enkem ahavertól

2010. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!