Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? Túl sok hal van...

Mit tegyek? Túl sok hal van együtt?!

Figyelt kérdés
Kaptam 5 kicsi guppit bementünk az állatos boltba az kérdeztem az eladót mit csinálják velük! Azt mondt. Semmit javasolta h vegyek még mert csapatos hal így vettem még négy felnőtt guppit! Semmi gond nem is volt az eladó elmegyarazott sok dolgot növény kell stb vettünk mindent! Sikerült be szerezni egy 60L es akvariumot vissza mentem hozzá hogy olyan üres mit tehetnék bele minden van benne szűrő levegőztető mutatott is 10-12 akvariumot ezekből válogassak mert megférnek egymás mellett és elég nekik a hely! Így vettem 2xifot 2 vitorlás halat 2 black mollit 4 hasonlót mint a guppi nem tudom a nevét és 2 plattit! Erre valami eszi a másikat! Nekem az eladó azt mondta meg ezek mellé tehetek jó pár halat elférnek! De mivel nem jó felvilágositást kaptam utána néztem sok a halam! Most akkor hogyan tovább? Mar3 megdöglött! Azt se tudom melyik bántja melyiket a net szerint a vitorlás csinálja a helyet:( de már megvannak nagyobb akvariumot nem szeretnék! De kinozni sem őket! Én hittem az eladónak! Szóval mit tarthatok meg a 60 Les akvariumban? Ami maradt 2 vitorlás 1 platti 2 black mosoly 1 aminek nem tudom a nevét és 8guppi! a ttöbbit vissza viszem az állat kereskedésbe jobb ötletem nincs! Vagy mit tehetnék 60Les akvariumba? Köszi h elilvastatok
2013. aug. 8. 22:51
1 2
 1/11 Pendulum92 ***** válasza:

Komolyabb propagandát kéne csinálni ennek a "nem hiszünk az eladónak" dolognak, mert nap mint nap látja kárát rengeteg hal az eladók pénzéhessége miatt.


Attól is függ, hogy milyen szűrőt vettél bele. Szerintem a 8 guppi és a platti maradhat, a többit el kéne adni.


De a legjobb amit tehetnél az az lenne, hogy visszavinnéd az összes halat, és utánaolvasnál az interneten(akvarista.hu) az egész dolognak, mert ennek így nem sok értelme lesz. Az eladónak az eladás a dolga, nem a helyes állatartás ismertetése.

2013. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pendulum92 ***** válasza:
60 literes akváriumba jó szűrés mellett olyan 8-10 guppi méretű hal tud meglenni egészségesen.
2013. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
A halaid meg valószínűleg a magas ammóniaszint miatt hullanak. Gondolom az eladó nem mondta, hogy az akvárium indítása után 3-4 hetet várni kellett volna a halakkal. És még akkor is kis csapatokba kéne őket elepíteni, nem egyszerre, hogy a szűrésnek legyen ideje felkészülni.
2013. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok köszi! Ajándék volt a guppi! Így sajna nem tudtam mit csinalni! Hát igen azt hittem pedig. Hozhatók az eladóban direkt szóltam neki nem értünk hozzá:( hát akkor mindet vissza viszem az a 7-8 guppi meg nem látszik ekkora akvariumban így azt is mert olyan lesz mintha semmi se lenne benne! Köszi a segítséget!
2013. aug. 8. 23:07
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

Nem látszik 7-8 guppi egy 60 literes akváriumban? Miért akar mindegyik kezdő halászlevet csinálni? :D


Az én 72 literesembe most kb 13 guppi méretű hal van és néha soknak érzem a nyüzsgést :)

2013. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy a feltételezés a rossz, hogy egy eladó ért az akvarisztikához. Legtöbbször csak egy eladó végzettségű, a zsebét lelkesen tömő, fals tanácsokat osztogató ember, nem szakértő.
2013. aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Frontosa ***** válasza:

Azt kellene megérteni, hogy az ,,állatos bolt" csak egy bolt, ahogy a neve is mutatja, nem szakértői tanácsadóhely.

Sima eladók dolgoznak ott, úgy mint pl. a sarki vegyesboltban, CBA-ban, Coop-ban.

Ahogy a Tescoban sem kérdezősködsz hogy milyen vajkrémet vegyél, hanem tájékozódsz, bemész, megveszed.

Vagy pl. a használt autókereskedésbe se úgy mész, hogy ugyan milyen autót vegyél, hanem konkrét igénnyel.

Annak aki állatot tart, kutya kötelessége utánanézni a tartandó állat igényeinek.

Ne kérjetek tanácsot akvarisztikai üzletben, mert az ott dolgozók többsége még csak akváriummal sem rendelkezett soha, nem kompetens a témában.

Az egy bolt, meg tudod ott venni azt amire szükséged van, ennyi és nem több.

Üdv,

2013. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A xifó és a vitorlás eszi a többit szerintem. Ha eleven szülő halat veszel, arra is készülj fel, hogy nagyon szapora halak. viszont az elevenszülő halak mellé meg nem árt venni szülőszobát, mert ők meg az ivadékaikat zabálják fel. Nekem érzékeny a gyomrom erre, úgyhogy kihalászom az ivadékokat és átrakom egy szülő szobába.
2013. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen azt tudjuk ezért is vettünk nagy akvariumöt és ha lesz pici akkor attteszük oda! Már olvasgatom tanulmányozom mit hogYan már a vitorlásak egy160 L es ben vannak egy ismerősnél:) így maradt 2xifo 7guppi 1platti 2 molly ha tudom még ajándékozom belőlük
2013. aug. 9. 12:37
 10/11 anonim válasza:
Igaz, ezek az eladók általában rossz tanácsokat osztogatnak, nem szabad nekik hinni. Viszont arra is ügyelj, hogy a sok halmániás halimádó, akik az életüknél többre tartják féltve nevelgetett szaros halaikat-.-" általában 3X akkora helyet javasolnak mint amekkorára tényleg szüksége van a halnak.. Ne akarja nekem bebeszélni senki hogy 8 hal sok, vagy pont elég 60 literre, amikor az én akváriumomban van harminc valahány IGEN HARMINC valahány hal, és 2és fél éve tökéletes harmóniában élnek, eddig 1 azaz EGY darab neon hal hullott el. Szóval amit ezek mondanak azt is oszd el 2-vel ha nem 3-mal:)
2014. jan. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!