Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A marketekbe honnan hozatják...

A marketekbe honnan hozatják az afrikai harcsákat? Vehet onnan magánszemély is élő halat?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

A marketekben -általában- magánszemélyek is vásárolnak.

Ezért vehetnek élő halat.

2013. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De csak pontyot. És azt is agyon kell csapatni. És amúgyis undorítóak.
2013. aug. 10. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne undorító?

Ugyanolyan élőlény az is,mint a többi hal.

A marketekben kéne érdeklődni,honnan kapják az afrikai harcsákat.Elvileg kötelesek tájékoztatni a vásárlót az árult élelmiszer eredetéről.

2013. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért undorító, mert kb. 500 literbe vannak bezsúfolva negyvenen, amitől a halpenésztől a különböző férgekig minden létező halbetegséget elkapnak. Ez nekik szenvedés. Nem értem, hogy az állatvédelem, hogy nem képes erre rákattanni.


Csak érdekességből mondom, hogy egyszer láttam, hogyan hozzák őket a boltba. Egy kis ládában egymás hegyén, hátán ficánkoltak a szárazon. Kb. 10 centi víz volt az alján a doboznak és az is a halakból jött ki.

2013. aug. 10. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Termelőktől szerzik be az afrikai harcsát. Ma már a legtöbb magán horgásztóban találkozhatunk afrikai harcsával. Általában elkülönítve könnyen lehalászható kisebb tavakban tartják. Mivel a termelő nem bukik rajta akkor sem ha neki kell lehalásznia és eladnia a "piacon", így igazi különlegesség lehet egy éppen betévedt sporthorgásznak.
2013. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát igen, mert tudják, hogy az bírja szárazon egy darabig és biztos könnyebb úgy szállítani nekik, ha nem lötyög a víz. Persze nagy kínzás a halaknak. Én nem is szoktam élő halat venni így kajának. Jó nekem a fagyasztott is, mert arról még nem tudom hogyan készül.
2013. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem víz nélkül szállítják őket hanem egy nagy, vízzel és szűrővel ellátott tartályban.Odatolatnak a kisteherautóval a rámpához az udvaron,ott kiszedik a halakat a ládákba,lemérik,és már mennek is be a benti akváriumba.Pár percig vannak csak víz nélkül.
2013. aug. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja értem. Így már egyből nem állatkínzás, amit csinálnak.


(Bocs a szarkazmusért, de mindig is utáltam az ilyen cégek mentalitását.)

2013. aug. 12. 01:13
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs semmi gond,én is utálom az ilyen állatkínzást,szerencsére nálunk a munkahelyemen már egy éve megszűnt a halpult,így nem kell látnom már ilyesmit.
2013. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom te hova valósi vagy. Én a fonyódligeti halászparkban fogtam afrikai harcsát. Külön kis tóban vannak, és aki oda dob az tuti afrikait fog. (azért kis kitartás kell)Biztos van horgász tó, a te közeledben is.
2013. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!