Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ilyet? Ioncserélt víz

Lehet ilyet? Ioncserélt víz

Figyelt kérdés
Van egy 112 literes akváriumom, ahol egy kisebb-nagyobb átalakítás történt, több növény lett stb... Most jelenleg kb. 85 liter víz van benne, ez úgy azt jelenti, hogy még 25 liter víz kell bele, régebben úgy 105 liter volt benne. Ezt a kb. 25 litert pedig Old Boy ioncserélt vízzel szeretném pótolni, aminek 1 nk a keménysége, míg a jelenlegi akváriumvíznek 18 nk körüli (eddig csak csapvíz volt), ha most beleöntöm ezt a 25 liter ioncserélt vizet, akkor az nem lesz hirtelen túl nagy változás a halaknak? Csináljam 5*5 literrel, tehát 5 napon át mindig 5 litert öntök be?
2013. aug. 14. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Kis adagokban csináld.


És jó lenne tudni pontosan, hány liter a csapvíz, és mennyi az ioncserélt.

A cserevizeket ugyanis ugyanilyen arányban kell majd bekeverni!

2013. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
Azt az old boy-t szagold meg, nekem múltkor iszonyat vegyszerszaga volt. Azóta mást veszek.
2013. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem inkább 2 naponta önts bele 5 litert.
2013. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, megszagoltam és tényleg van valami szaga, de az lehet, hogy csak a flakon szaga.
2013. aug. 14. 20:47
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem öntsd át egy vödörbe, és ott szagold majd meg, akkor kiderül.
2013. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez olyan kb mintha a negyed vizet lágyítanád. Ennyi lágyítást meg lehet csinálni 2 nap alatt is. Nem vészes. Reggel 5 litert, este 5 litert, másnap reggel 5 litert..etc. Röhögve kibírják.


Old boyt nem ismerem sajnos, de sosem néztem a márkáját.

Tescóban amit épp lehetett kapni azt vettem, valamilyen ioncserélt vizet. De már rég vásároltam ilyeneket.

2013. aug. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!