Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem másznak ki a teknőse...

Miért nem másznak ki a teknőseim a partra?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapja lettek teknőseim és soha nem másznak ki a partra napozni. Amikor az állatkereskedésben láttam őket, akkor mind kint voltak. Nálam miért nem?

2013. aug. 14. 20:24
 1/8 anonim válasza:
Milyen fajta tekikről van szó?
2013. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ékszerteki. bocsi elfelejtettem irni..
2013. aug. 14. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy az állatkereskedésben nem tetszett nekik a víz. de nálad meg igen.
2013. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kzs ***** válasza:

Tegyél lámpát a kimászó felé.

A teknősök imádják a meleg fényt (mint hüllők, kell nekik a felmelegedés).

Egyébként van szűrő az akváriumukban?

2013. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha nincs lámpa, akkor minek mennének ki napozni?

Azt hiszik, hogy beborult és most bent kell lenniük a vízben amíg ki nem süt a nap :)

2013. aug. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
irtam valahol h nincs lámpa?? sztem ez alap dolog egy teknőstartónak. szoval van lámpa!! :D
2013. aug. 15. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha túl sokat megy a lámpa vagy nagyon sokat süt a nap és ráadásul meleg is van nem igazán van kedvük napozni, más évszakban többet szoktak. Állatkereskedésben sokszor direkt hűvösebben tartják a vizet és akkor kapnak lámpát amikor nyitva tartás van hogy ott produkálják magukat a vevőknek.

De ha rossz az étvágyuk akkor vitaminhiány is okozhatja.


Egyébként be lehet őket idomítani hogy a partra helyezed a kaját etetéskor és kicsit megkocogtatod az öveget, pár hét után megtanulják hogy az a kaja jele és akármikor ha megkocogtatod elkezdenek partra mászni.

2013. aug. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a vizük 24-25 fokos szokott lenni, napi 2-3 órát van felkapcsolva a lámpa, és kb fél órát tud rájuk sütni a nap... szoval egyáltalán nem értem, hogy mi a bajuk.

de ezt az idomításos dolgot kipróbálom. köszönöm :)

2013. aug. 21. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!