Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » LED- világítás alatt a jávai...

LED- világítás alatt a jávai moha megdöglik?

Figyelt kérdés
mert természetes fény is is van de nem sok délutántól nemnagyon ivlágít már be a nap szoval akkor be szoktam kapcsolni de most vennék bele jávait mert gömboha van csak bennt! szoval megdöglik alatta?? vag ink be se kpcsoljam a világítást?? elég a napfény??
2013. aug. 15. 20:31
1 2
 1/15 YourDestiny ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy a LED alatt nem húzza 2-3 hónapnál tovább. Érdekes, hogy miért, számomra rejtély, de elbarnul. Más növénynek semmi baja.
2013. aug. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
oké köszi!! :) vajon másoknál is igy viselkedhet?? mert én már az állatkereskedésbe nem kérdezek semmit mert ott mondanak minden hülyeséget csak hogy megvegyem!!
2013. aug. 15. 20:45
 3/15 anonim ***** válasza:
meg bizony húh nálunk a kis állatkereskedésben egy hapinak magyarázták hogy itt csak azért barnul a led alatt mert ők nem tápoznak mondta ha megveszi és elkezdi tápozni akkor magánál lesz semmi baja a led alatt de azért mondtam a hapinak hogy inkább nem kéne megpróbálni azóta is ferde szemmel néz rám az eladó XDD
2013. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ohh de kár... hát akkor nem veszek.. amugy 2. válaszoló ez jó volt :D XD Azthiszem akkor veszek még egy gömbmohát :)
2013. aug. 15. 22:02
 5/15 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy milyen szinû a LED.

A hideg fehér többnyire mindig jó, viszont akkor sok fény kell.

A 2/3kék 1/3 piros jobb, viszont olyat nehéz szerezni.

2013. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 YourDestiny ***** válasza:
Az enyém nem RGB. 6400 K-s Power LED, aminek elvileg tökéletesnek kéne lennie. Mégsem jön be neki.
2013. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 bamboochatheone ***** válasza:
LED alatt nekem is elbarnult.
2013. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
szerintem hideg fehér a színe!!
2013. aug. 15. 23:22
 9/15 A kérdező kommentje:
de ha bebarnul akkor ugyanugy él tovább csak barnán vagy akkor az azt jenti hogy kipusztult,ki lehet dobni???
2013. aug. 15. 23:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt ki kell dobni ami barna.


Szerintem azért nem marad meg a LED alatt, mert nem elég a fényerő. Olyan mintha túl gyenge lámpa alá tennéd, ott is elbarnulna ugyanúgy.


LED alatt lehet növényt termeszteni, példa erre, hogy salátákat is termesztenek alatta, csak valszeg azok erős powerledek, nem ilyen kis gyenge szarok, mint ezek a hogyhívják pl ledszalag.


Én nekem van egy LUC mérőm, amivel tudok fényt mérni, mértem a konyhában a ledszalagot, ami nekem pult megvilágítsra van, hát nagyon gyenge. Egy legkisebb neonom 5x erősebb fényt adott le. Pedig ránézésre nem látszik olyan gyengének, csak ami fényt mértem alatta, az lófaszka volt.

2013. aug. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!