Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyerekeimnek szeretnék akváriu...

Gyerekeimnek szeretnék akváriumot, az akril anyagút "gyerekbiztosként" hirdetik, mi róla a véleményetek? Karcolódik, elszíneződik? Jobb lenne az üveg?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A 4 és 5 éves gyerekeim vágya egy akvárium, a fiam szülinapra be is szereznék egyet. Tanácstalan vagyok, milyen és mekkora is legyen. Akril vagy üveg? És elég lenne a 40x25x25 méretű? Néhány guppink lenne, más igény egyelőre nincs :)

Köszi, ha segítetek tanácsokkal!


Ez az akril:

[link]


És még ezen gondolkodtam:

[link]


2013. aug. 19. 11:30
 1/7 Platypus ***** válasza:
92%

Én elég akrilellenes vagyok, karcolódik, nem egy jó anyag, legalábbis az alsóárkategóriában. Az általad kinézett szett meg totálisan alkalmatlan haltartásra, sőt a törvény is tiltja 30 liter alatt a gerinces állatok tartását.


A második szett egyszerűen csak egy nem szerencsés példány. 40 liter már jó pár guppihoz. De ez a hajlított frontüveg csúnyán torzítja a látványt és takarítani sem egyszerű. Érdemesebb lenne nagyobbat választani, azokat kevésbé viseli meg, ha a gyerek esetleg alaposan megeteti a halakat.

2013. aug. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, ismerős gyereke kb fél óránként etené a halakat. Mindig el kell dugni előle a halkaját és azt mondani, hogy elfogyott.

Szerintem vegyél egy ilyet és tedd jó magasra.

[link]

Lehessen nézni a halakat, de ne tudjanak belenyúlni pancsolni benne, mert azt is szokta itt ismerős gyereke, itt pocsol, mert nálam eléri a tetejét. Ha én figyelek rá, akkor okés, de nem lehet állandóan figyelni a gyerekekre, ezért inkább tedd magasabbra, szerintem.

2013. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Sajnos igazán szép, nagy akvárium biztos, hogy nem lesz, mert nagyon kicsi tetőtéri lakásunk van :)


a linkelt viszont oldal remek! találtam olyan méretet, ami a halaknak sem lesz kínzás és még be tudom préselni a szekrényre :) 45 literes. Magasra nem tudom tenni, de a gyerekeim sokat vannak nagyszülőknél, ahol van akvárium és megtanulták már a szabályokat, nem etetnek és nyúlkálnak. A nagypapának segítenek a takarításában is, imádják csinálni!


Köszi még egyszer!

2013. aug. 20. 08:57
 4/7 anonim válasza:
Én találtam egy nem íves üveg 40 literes akváriumot elég jó árban itt: [link] . Ami jó benne, hogy szett: a sima akváriumhoz mindenképpen kell tető (üveg vagy műanyag, hogy ne ugorjanak ki a halak), szűrő ( víz tisztántartás miatt) fűtő ( az optimális 25C szinten tartásért). És még 2 év garancia is van hozzá, ami szerintem elég fontos. Üdv: Ettore
2013. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnézem azt is!

Dia

2013. aug. 21. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Van pár alapszabály, amit mindenképp tarts be.Ezek le vannak itt írva, rendesen összeszedve.


[link]


Bár elég tájékozottnak tűnsz, de azért érdemes elolvasni :)

2013. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Valóban, kamaszként és később felnőttként is volt akváriumom, mindig az volt a nyugi-program :) ettől függetlenül jó felfrissíteni az emlékeket, mit, hogyan is kell, hogy optimális legyen :)

Azért is döntöttem végül egy nagyobb akvárium mellett, mert emlékszem, én is kicsivel és néhány guppival kezdtem, aztán egyre nagyobb és nagyobb akvárium kellett :)

2013. aug. 23. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!