Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tisztítsak ki egy...

Mivel tisztítsak ki egy tengeri akváriumot és a tartozékait?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy használt akváriumot amit az előző gazdája tengeri akuként üzemeltetett. Én viszont maradnék a trópusi halaimnál, de az aku egy merő kosz. Minden alkatrészen fehét színű szilárd (talán só vagy tengeri alga?? nem igazán tudom) anyag található. Tud valaki otthoni praktikát ezen szennyeződések eltávolítására?? Esetleg ecetet vagy citromlét vagy speciális bolti vegyszert kell hogy próbáljak?

2013. aug. 19. 12:36
 1/9 anonim válasza:
Gilette penge, dörzsis szivacs. Az ecet neg a citromlé nem hatásos sem a mészalga, sem a lerakódott kis élőlények mészváza ellen.
2013. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Platypus ***** válasza:

A dörzsis szivacs az üveg fényáteresztő képessége ellen is igen hatékony, alaposan karcol.

Az üveget pucolhatod háztartási sósavval. Egy hosszabb áztatással minden mészalapú szennyeződést leszed. Műanyag alkatrészeknek lehet hogy már nem tenne jót. De ha türelmes vagy, akkor az esetes áztatás is hatékony, csak sokkal lassabban dolgozik, mint a sósav.

2013. aug. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az üveg megtisztítása nem gond mert az sík felület. Én is penge plusz dörzsit használatát terveztem. nagyobb gondot a felszerelés megtisztítása okozza. A szűrő és tartozékai kipucolás, a plusz keringést segítő motorok letakaritasa stb. Ezeket nem lehet pengével tisztitani valamibe be kellene áztatni őket előtte.

Köszönöm az eddigi tippeket.

2013. aug. 19. 13:42
 4/9 anonim válasza:
Az áramoltatókat fogkefével és előtte egy jó alapos ecetes áztatással szoktuk tisztítani. A dörzsis szivaccsal eddig még semmi üveg-karcolásos problémánk nem volt, emellett az üveg poharaknak sincs tőle semmi baja. A plexit megkarcolja, de az üveget nem.
2013. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sima ecet a legjobb vagy mondjuk az alma ecet? Azért pont ezt kérdezem mert használom rozsda marásra az almás verziót, de műanyagot még nem raktam bele. A fémről gyönyörűen leszedi a rozsdát pár óra után. Valószínű ezzel az anyaggal is megbirkózik, de vajon a műanyag kibirja e?
2013. aug. 19. 18:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Veszel egy 20%-os ecetet, fogsz egy műanyag dobozt, beöntöd, az áramoltatót bedobod, 1 óra mulva kiveszed, tiszta lesz. Leoldja a mészalgát, csak kell egy kis idő neki. Sikálni sem kell. Utána egy szivaccsal le tudod törölni.
2013. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ilyet szoktam venni

[link]


(nem almaecetet, csak simát)

2013. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Almaecettel nem próbáltam még.
2013. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a gondom hogy ezek a drága angolok frankón nem ismerik a sima háztartási ecetet. Nézett rám a nő a tescoba mint ha hülye lennék, hogy sima ecetet mire akarok használni. Aztán mutatott vagy 25 féle borból meg gyümölcsből meg mittudom én miből készült ecetet. A leg durvább is max 6% os volt. Szóval a fehér borecetet valasztottam. Még vizzel is higitottam mert 350ml es csak az üveg és 1 óra alatt olyan szépen leszedte a cuccot hogy öröm volt nézni :D szóval minden frankó.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

2013. aug. 20. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!