Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növényeket, lehet...

Akváriumi növényeket, lehet kültéren "termeszteni"?

Figyelt kérdés

Kertitóban, dézsában megélnek ezek a növények?

microsorium, anubias, vízikehely



2013. aug. 20. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Max úgy, ha árnyékba teszed. különben nagyon algás lesz kint a napon.


A napra szabad ég alá inkább hínárokat tegyél, azoknak kell a sok fény.

2013. aug. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A nap nem égeti meg őket?

Nem érzékenyek a vízhőm változásra?

2013. aug. 20. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:

A hínárok nem érzékenyek szerintem. Egy tó széléről, bokáig érő vízből szedtem ki legutóbb valamilyen hínárt, hoztam haza pár szálat. Ott nőtt a fullos napsütésben. Voltak algás részei is, de azokat letéptem, csak szép szálakat hoztam el.


Az anubias meg valahol Afrikában a trópusi esőerdők mélyén honos, ahol nincs sok fény és 22-28 fok van.

A vizikehely is trópusi, nem nagyon bírja a hideget.

2013. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Microsorumra 20-24 fokot írnak.
2013. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként ezeket a növényeket hol termesztik, gondolom nem akváriumokban.


A másik, meg azt olvastam valahol hogy az anubiast kis is lehet ültetni cserépbe. Víztakarás nélkül is megél.

2013. aug. 21. 12:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem minden anubiast lehet. Pl a barteri víz alá való, kint elszárad, de vannak egyéb fajtái, amiket lehet kint tartani. [link]


Én termesztettem pl hydrocortyle növényt úgy, hogy csak kicsi víz volt alul, és kinőttek a vízből, felfuttattam az akvárium falára. A tetejét letakartam, hogy nagy páratartalom legyen bent, és kicsi rés volt, hogy azért levegőzzön is, de csak épp annyi, hogy ne párásodjon be teljesen az üveg, hogy még átlássak rajta. Így gyorsabban nőttek ezek a növények, mert a levegőből fel tudták venni a CO2-t, de ha teljesen kinyitottam volna, akkor elszáradtak volna. Mocsári növényekkel lehet így szórakozni. Akár egy fóliával is letakarhatod, csak ha teljesen le van takarva, akkor napi 10 percre ki kell nyitni szellőzni.

2013. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!