Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha saját házam lesz, szeretnék...

Ha saját házam lesz, szeretnék majd egy hatalmas akváriumot, milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés
Maga az akvárium, felszerelés, mennyi áramot fogyaszt? És milyen halakat érdemes tartani? Minimum 500 literes akváriumra gondolok.
2013. aug. 21. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Elenyésző a költsége a házhoz képest. De akkor már egy medencét építs inkább üvegfallal mint az állatkertben a pálmaházban az őserdős résznél.
2013. aug. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kerti tavat, vízeséssel, dús növényzet. A lakásban legyen egy szoba, ahol körbe-körbe a falak, csak akvárium!
2013. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az áramfogyasztás olyan havi 4-6 ezer körül lesz. De ha szép akváriumot akarsz összehozni, az több száz ezer forint.

Nekem a 72 literes növényesem van 200 ezerbe.

2013. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó nagy kezdeti befektetés, de ha jól csinálsz mindent, meg nem spórolsz ki dolgokat, akkor utána viszonylag kevés pénzből fenn lehet tartani.

Rengeteget lehet spórolni barkácsolással.

Szűrő, világítás építés. Kell hozzá egy kis gyakorlati érzék, de jókat lehet építeni.

Amúgy gyáriból a legolcsóbb cucc csak ez a 2 tétel kb 150.000 ft.

2013. aug. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom hol jársz a ház vételben, de ha ez egy több éves projekt, akkor szerintem valószínű, hogy alacsonyabbak lesznek az árak.
2013. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
...mármint a felszerelés ára, a fenntartás viszont növekedni fog.
2013. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem raksz rá erős fényt, akkor nem lesz drága.

A lámpák fogyasztanak a legtöbbet.

2013. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegyél rá ledet. Most én azt csináltam egyik akváriumnál, habár a fénye elég semmitmondó, és a növények sem maradnak meg alatta, de legalább kicsit csökkentem vele a villanyszámlát.
2013. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!