Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Veszélynek tehetem ki a halaim?

Veszélynek tehetem ki a halaim?

Figyelt kérdés

Szeretnék új halakat betelepíteni egy új akváriumba, de a gond az, hogy van néhány olyan hal, amely más származású. Számít az valamit is, hogy honnan származnak bizonyos halak? Például lenne két ilyen hal amelyet szeretnék: Kéksávos törperazbóra és Vörösszemű pontylazac. A razbóra Ázsiába, illetve Burmába honos, míg a vörösszemű Dél-Amerikából, Brazíliából származik.

Van ennek valami jelentősége?

Mind a két új hal igazán békés, társas, és méreteikben egyformák.



2013. aug. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő békés természetű és egyforma méretűek is, akkor szerintem semmi baj nem lehet, feltéve, hogy egyik se ragadozó.
2013. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a vízparaméterek hasonlóak, akkor nem gond.

Optimális hőmérséklet, keménység, pH.


Ezen kívül csak akkor számít, ha egy biotóp akváriumot akarsz, akkor nyilván nem lehet együtt tartani.

2013. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha mindkettő békés természetű és egyforma méretűek is, akkor szerintem semmi baj nem lehet, feltéve, hogy egyik se ragadozó.


Kéksávos törperazbóra: "hasonló méretű halakkal"


[link]


[link]

2013. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vörösszeműt még nem tartottam.


Eritromicront igen, és egyszer beraktam fiatal januári fogaspontyot közéjük 1 hétre, aki lecsipkodta a farkukat. Miután rájöttem, hogy nem úszórothadásuk van, hanem csak a fogasponty szórakozik, kivettem onnan, de utána még 1 hónap kellett a kicsiknek, mire teljesen meggyógyultak.


A vörösszeműt sajnos nem tudom, hogy mit csinálna, lehet hogy semmit. Végülis ki lehet próbálni és ha gond van legfeljebb eladod. De látod te is, hogy van köztük méretkülönség, ami nem biztos hogy jó az amúgy is félénk eritromicronknak. Lehet hogy elbújnak előlük és soha nem fogod látni őket. Ez is előfordulhat, én nem tudom megmondani sajnos. De ha félnek valamitől, akkor bújkálni szoktak.


Ha viszont csak kis halakat tennél melléjük, pl galaxi dániót, amanda lazacot, azzal tutira nem lenne gondod, mert ezek ilyen egykutyák, még néha össze is állnak egy csapatba.

2013. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!
2013. aug. 22. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!