Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a sok SZILIKÁT ellen?

NotoriusBIG kérdése:

Mit tegyek a sok SZILIKÁT ellen?

Figyelt kérdés
hello. vettem már a külső szűrőbe sera silikate clear köveket úgy 1 hónapja de most mértem és vagy olyan 6 körül van a szilikát . a növényeim megint kezdenek tönkre menni és belepett a barna alga. mit tegyek a sok szilikát ellen??
2013. aug. 23. 01:00
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Mérd meg a csapvizet, ha az rendben van, akkor sajna a talajból, ill dekorációs kövekből oldódik, viszont gyakoribb vízcserével orvosolható, végső esetben talajcsere. A fényerőt is érdemes lenne emelni, mert az visszaszorítja az barna algát. Óvatosan etess és porszívózd a talajt.
2013. aug. 23. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen idős az akvárium?

(A fényerő növekedésével még a barna alga is szaporodik, akármilyen más legendák is keringenek róla)

2013. aug. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ja, vagy 40éve beszélünk hülyeségeket és hülyítjük a kezdőket.
2013. aug. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De jó hogy én még sosem mértem szilikátot :(

Olyan talajt kell használni, ami nem színezett, pl homok, bazalt, sóder, abból szerintem nem oldódik ki semmi. Meg előtte jól át kell mosni. A márvány és egyéb színes talajoktól félnék, abba lehet hogy van, de mittudomén.

2013. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!