Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hüllőkhöz való sera uv lámpát...

Hüllőkhöz való sera uv lámpát lehet használni halaknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régen teknősöket tartottam és megmaradt egy 15W sera-terra UV special lámpa, ami kifejezetten hüllőkhöz van napfény helyett, D-vitamin, páncélpuhulás elkerülése miatt stb. Szeretnék halakat tartani és ezt a lámpát használnám de kérdés hogy nekik van-e belőle hasznuk, illetve ne adj' isten árthat-e nekik? Köszönöm a választ előre is!


2013. aug. 23. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem jó hozzá.
2013. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért nem? És ha csak magát az izzót cserélném ki, milyen kéne ami halnak jó?
2013. aug. 23. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

hát van olyan hal ami szereti, pl a

Dermogenys - Félcsőrös csuka

(D-vitaminhiány komoly problémákat okozhat náluk)

2013. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
Az UV fény olyan algásodást okoz, hogy ihaj. A halak 99,9%-ának semmi szüksége semmiféle UV-re.
2013. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Általában nincs, de ennek a félcsőrösnek lehet hogy van.

Asszem a GDL-en írták hogy ki kell néha tenni őket napoztatni.

2013. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam akváriumokon ilyenek vannak

[link]


De a békás terráriumomra is tettem, mert volt ott egy 15W repti glo (UV-s)izzó, csak a guzmánia növényeim dögledeztek alatta, az túl kevés fény volt nekik, így kaptak még pluszban egy 6500 Kelvines izzóból még egy 15 Wattosat, így már megmaradnak a növények.

2013. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hím guppi fog kerülni az akváriumba, kb. 120 literes egyelőre csak 5-6 hím. Nagyobb igényű halat egyelőre nem szeretnék, ők lesznek az első halaim ezért nagyon nem is akarok a dologba fejest ugrani. A lámpám nekem is 6500 kelvines. Attól hogy nem szükséges, ha jól értem nem is árt a halaknak. A vízi növények illetve jó pár algaevő csiga miatt sem érdemes néha bekapcsolni?
2013. aug. 23. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Guppiknak inkább rakj rá olyan 6500K-s izzót ami nem uv-s. A tungsramosak közül egy 30 Wattosat.


A víz tetejére tegyél úszó növényeket (Lemna, Limnobium, Riccia), és napi 8 órában világíts. Alulra meg lehetne tenni pl Najas, Echinodorus, Vallisneria, Bacopa, Rotala, Cryptocoryne növények közül valamit.

2013. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Az UV-t nagyon gyorsan felejtsd el. Olyan algatengered lenne, hogy baltával vernéd szét az akváriumot.
2013. aug. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na, itt alapvető hiányosságok vannak. (első vagyok)


Ilyen uv-s lámpával nem lehet akváriumot világítani. Erre kár több szót fecsérelni, felejtsd el, teljesen más világítás kell.


Először is kezdjük ott, hogy van egy 120 literes akvárium.

Ha ebbe szeretnél vízinövényeket, akkor attól függően, hogy a tervezett növénynek mekkora a fényigénye, nagyjából 0,25-1,2 W/l fényerővel érdemes megvilágítani az akváriumot.

Ha valami normálisabb választékot akarsz növényekből, akkor oda ilyen T8-sa fénycsőből, mint a 15W-os, kéne 3 db 18W-os 60 cm-es.


Szóval még ha jó is lenne a spektruma, akkor sem érnél vele semmit, mert nem elég erős. Az összes növényed kirohadna, erre még rátenne egy lapáttal az algarobbanás.


Kell egy másik lámpatest, ilyen méretben 2×18 w T5, és 2×39 watt T5 léteznek.

Az egyik kevés, a másik közepes fényt ad.

Én nem foglalkoznék T8-cal. 60 cmes, árnyékos az akvárium oldala, (gondolom az akvárium 80 cm-es) és 2 db elég kevés, alig van növény, ami megél alatta.

T5-ös fénycsöveket használnék.

És azokból a 39Wattos pár centi lóg túl az akváriumon, az még belefér. Van pl ilyen:


[link]


Akvarisztikaiban ez a legolcsóbb. Ezzel rövidebb ideig, napi 5-6 órát elég lenne világítani.

(Megjegyzem ebben is ki kell cserélni a fénycsövet, itt ezen az oldalon is rengeteg panasz volt a növényes "red" csőre, hogy sok az uv benne, és rettenetesen algásít.

Ez a lámpatest eredetileg tengerihez volt kitalálva, csak már árulják mindenkinek. )


Vagy ha nem akarsz ennyit rákölteni, akkor én a helyedben vennék egy ilyet:

[link]


És bele egy ilyet:

[link]


Szerintem hosszútávon ez a legjobb legolcsóbb választás.

Ez mondjuk csak 1×39Watt, az az 0,325 W/liter.

Azzal azért kell egy napi 8 óra világítás. Nem sok növény él meg alatta, de azért össze lehet válogatni.

2013. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!