Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet megkötni az...

Hogyan lehet megkötni az akváriumban a szőlő tőke által okozott színanyagot?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Behelyezés előtt ki kell főzni.


Megkötni pedig aktívszenes szűréssel lehet.

2013. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kifőzni, sőt! A főzéstől sokkal kevésbé lesz tartós.

Áztatni kell, 1 napra tedd be valamibe, a víz lepje el, utána pedig a barna kérget valami erős dörzsölő eszközzel kapard le. Ezt párszor meg is ismételheted, de elég gyorsan elmúlik a színezés. Jobb ha gyökeret használsz, azzal még ennyi gond sincsen.

Arra nagyon figyelj, h olyan helyről származzon, ahol évek óta nem volt permetezve, mert azt felszívja a gyökerén át, az akiban kioldódik, és meg is mérgezted a halaidat.

Készülj fel, hogy valószínűleg elég gyorsan el fogja lepni mindenféle zöld alga, sziámi algázó ezt gyorsan megoldja.

2013. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Áztattam 3 héten át. drótkefével mikor volt időm rá akkor meg is tisztítottam többször is. Főztem is. Az egyikkel nem is van gond mert az szinte semennyire nem színez, de van egy másik darab azzal türelmetlen voltam és beszínezte a vizet. AZ aktív szenet olvastam már több helyen, de sehol sincs konkrét fajta írva. Az állatkereskedésben kérdeztem ott meg csak a halakhoz értett az eladó.
2013. aug. 28. 14:41
 4/4 emir72 ***** válasza:

Aktívszenet gyógyszertárban tudsz beszerezni. Ha már ott vagy beszélgess kicsit a gyógyszerésszel, és érdeklődd meg, mit tud még ajánlani akvaristáknak.

(Pl. kék vagy sárga halvíz-fertőtlenítő, stb.)

2013. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!