Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy sziámi harcoshal...

Szeretnék egy sziámi harcoshalat, mi szükséges a tartásához? Hogyan kell tartani/gondozni? Mennyibe kerül kb?

Figyelt kérdés

Először is milyen neműt érdemes venni?

Mekkora akvárium kell neki (azt olvastam wikipédián, hogy 20 literes, nem tudom, az nem kicsi neki?)

Mit kell betenni neki az akváriumba?

Kell-e szűrő? És azt hallottam, hogy levegőztető nem kell nekik, mert a víz tetejére mennek fel oxigénért.

Na és ez az összes minden árban mennyi :)

A válaszokat előre is köszi!



2013. aug. 27. 21:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés, hogy mit szórjak az akvárium aljába?
2013. aug. 27. 21:10
 2/9 encsi970320 ***** válasza:
[link] itt többet megtudsz róla.:) ott van hogy minimum mekkora akvárium, egy ahhoz való szűrőt kell vegyél (a legtöbb már a levegőztetést is ellátja), bettának mindenképp kell egy akvárkum fűtő és szereti a sok növényes aksit.:) én csak ennyit tudok a betta tartásról, de olvassgass még akvarista fórumokon pl. az akvarista.hu-n biztos találsz valamit.:)
2013. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

amelyik jobban tetszik, általában hímet szoktak de őt csak 1magában szokták tartani pl egy 40 lityós akiban

és igen a 20 lite kicsi főleg hogy a törvény tiltja hogy 30 liter alatti akváriumban ketrecben gerinces állatot tarts

szűrő feltétlen kell mert ez tisztítja a vizet ennek álandóan mennie kell nem szabad kikapcsolni hogy most sporolok vele mert többe kerül ha spórólni akarsz

igen a víz tetejére mennek levegőért mert labirint-kopoltyúsak

hát akkor kell vmilyen talaj 3000 ft

növények (erre árat nem tok írni mert attól függ hogy menyit és milyent szeretnél)

világítás kb 4000 ft (ez attól füg hogy gyári világytást veszel vagy csinálsz 1 et meg hogy milyen lesz meg hogy mekkora lesz az erősség)

szűrő 3000 ft

akvárium 4-5000

akvárium fűtő egy automata fűtő kb 1500 ft

2013. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Az szerintem mindegy, hogy milyen neműt veszel. Írtad, picit utánaolvastál, gondolom akkor tudod, hogy egy akváriumban nem szabad kettőt tartani, mert egymásnak esnek. Sűrű növényzetet szeretik, meg vehetsz az akváriumban dísznek valami várat, alagutat, követ, én az enyémeken úgy figyeltem meg, hogy nem használják őket. (Dísznek viszont jó és térkitöltésnek, mert elég üres az a 40 liter, bármilyen szép is a sziámid). A 20 liter kicsi, 40 liter kell neki, 30 cm medencehosszúságot mondanak általában az akvárium hosszának. Igen lélegeztető nem kell, ő felmegy a vízfelszínre levegőt venni. A szűrőt nem kell intenzíven működtetni, itt elég ha finoman szűr. Talajnak én a gyöngykavicsot ajánlanám, az a legtermészetesebb, a trópusi folyókban is ez található, egyszerű tisztítani, minden hal számára biztonságos. Ez 4 mm nagyságtól 2 cm nagyságig kapható. 5 cm vastagon kell elteríteni, mivel ez az a mennyiség, amiben a növények jól meg tudnak kapaszkodni, illetve minél kisebb méretű gyöngykavicsot használj, mivel hosszútávon az a legjobb a növények fejlődéséhez.

Árak (kb, linkelek oldalakat):

Sziámi harcos hal : 690 ft ( [link]

Akvárium : 3500 ft, ez 36 liter (ne félj, elég neki ez is) ( [link]

Fűtő (ha hideg lenne neki felfűti a vizet, 24-30 fokot szereti a sziámi): 3030 ft ( [link]

Táp: lemezes díszhaltáp 130 ft (a felszínen lebegőt szeretik, vehetsz neki mást is, de ez a legpraktikusabb, [link]

Szűrő: sajnos e téren nagyon nem vagyok otthon. Az olcsókkal vigyázz, mert nagyon hangosak. Vannak külsők és belsők. A külsők sokkal könnyebben tisztíthatók, viszont 30 ezer forint körül kezdődnek. A belsőknél pedig úgy 2000 forinttól tudsz kapni egészen 60-70 ezerig, vagy még többért.

Sera toxivec: 1700 ft. Én azt mondom, hogy vegyél mindenképp, a káros anyagokat távolítja el, a halakt meggyógyítja. (haldokló halamat mentette meg, máig is él a hal) ( [link]

Növényt nem írok, mindenkinek más teszik, a boltban eladó segítségét kérd ebben a témában, elmondja az igényeket, tartást, beültetést, stb. Amúgy 700 ft-tól kaphatók növények.

Aljzat: Ez méretét tekintve 2-4mm, 5 kg 790 (ft. [link] Más más színárnyalatokban kapható, majd válaszd ki neked melyik tetszik a legjobban. Egy negyven literes akváriumba nem tudom mennyi kell, azt is majd a boltban kérdezd meg.


Az akváriumban két hetente végezz el egy részleges vízcserét, úgy az akvárium 10-20%-át cseréld le. Ez után rakj Toxivecet a vízbe, azt hogy mennyit, megtalálod majd a Toxivec tubusán.

Amikor a vizet cseréled, mosd ki a szűrődet is. A szűrő szivacsánál figyelj, hogy nem szabad nagyon meleg vízzel mosni, mert a szűrőben lévő jótékony baktériumokat, amik a szűrést végzik ezzel elpusztítod. A halat elég ha reggel és este megeteted, egy nagyon kevés lemezes tápot kell adni, ha túl sokat adsz nem eszi meg, csak ott fog rohadni a vízben.

Amikor az aljzatot megveszed, ajánlott használat előtt átmosni. Az akvárium feltöltése után 2-3 napig zavaros lesz a víz, ez természetes, ne ijedj meg. A feltöltés után rkj bele Sera Toxivecet, elpusztítja a káros anyagokat, majd utána rakd bele a halat.


Remélem mindenre válaszoltam, ha van még kérdésed írj privátot és megpróbálok segíteni. Sok sikert a haltartáshoz!

2013. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszi a részletes infókat :)
2013. aug. 28. 00:30
 6/9 encsi970320 ***** válasza:

az utolsóra nehogy hallgas, csak csalódás érne..ha megvettél mindent a halon kívül(szóval aksi, szűrő, fűtő, aljzat, növények)

akkor berendezed az akváriumot, bekpcsolsz minden technikát és 2HETET járatod hal nélkül, 2 hét után mehet csak bele a hal..


[link] de ezt olvasd el te is mielött belekezdesz az akvarisztikába és a vásárlásokba, hasznos dolgokat ír!!

2013. aug. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 encsi970320 ***** válasza:

ja és mielött beletöltöd a vizet az akváriumba, elöttetölsd máshova és hagyd állni 24 órát hogy a klórgáz kimenjen a vízből, ugyanis ha csak úgy beleteszed akkor az a növényeknek se túl jó és a szűrő baktériumait is kiírtod.(ebből gondolom azért már rájössz, hogy a szűrőt sem szabad csapvíz alatt mosni)

mindenképp olvassgass azon a linken amkt küldtem, ott felvilágosítanak mindenről kapcsolatosan(igaz hogy nem pont betta tartása, de a betta is egy hal, csak mások egy kicsivel az igényei a többinél) eladóra meg ne hallgass ő csak pénzt akar csinálni, a többit nem nézi, neten olvass utána mindennek fórumokon stb.

sok sikert mindenhez!:)

2013. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a te válaszod is hasznos volt :)
2013. aug. 28. 16:54
 9/9 izomszörp ***** válasza:

50 literes lenne a legtutibb.

Szűrés mint minden akváriumnál nagyon fontos, igen kell bele és folyamatosan működnie is kell!!! A szűrőbaciknak dolgozni kell hogy jó legyen a vízminőséged.

A víznek alap 27-28 fokosnak kell lennie!!!! Felejtsd el hidegebb vizet, mert könnyen megfázhatnak épp úgy ha a szobában is hidegebb a levegő. Mivel labirint kopoltyúsak az oxigén egy részét a külső levegőből szerzik.

Aljzatnak sötétebbet válassz!

Akvárium bejáratási ideje kb 2-3 hét, ennyi idő kell ahhoz hogy a szűrőbaktériumok jól végezzék a dolgukat.

Bújóhelyek is kellenek és növények!

Rendes szűrő mellett szivacs szűrőt is tehetsz bele neki.

2013. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!