Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell-e nagytakaritás 45l....

Kell-e nagytakaritás 45l. Akváriumomban?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapos még csak az aksink. Kicsit sok a hal. Öszz:12.

3platti,3dánió,3szumátrai,3algaevő. Heti vizcsre kb 12 liter. Aljzat porszivóval szivom le a vizet,de elég sok a kavicsban a leülepedett kosz,ezt olyankor látom ha kijön egy növény és vissza rakom és felkavarodik jobban a kavics.De eddig nem volt semmi komoly gond,nem volt pusztulás,plattim szült is de sajna kannibalizmus volt.., a viz is mindig szép, világitás reggeltől estig,jó pár növény kb10 tő,aránylag szépen nőnek tápszert kapnak. Minap láttam egy kissebb virág levelén fekete (szerintem) ecsetalgát. Ezt a növény kivettem,remélve hátha a többin nem lesz. Ha 1 levélen van akkor a többin is lesz? Mit tegyek ellene?

És gondoltam,hogy hétvégén csinálnék egy teljes kipakolást átmosást. Szerintetek kell? ? ? Ha igen akkor kavicsot újat vegyek vagy inkább ezt mossam át?



2013. aug. 28. 09:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Van szűrő is!!! Átmosom a leszivott vizben Úgy 2-3 hetente.
2013. aug. 28. 10:01
 2/9 kulcsaa válasza:
Szerintem kell! Nem kell belőle rendszert csinálni, de félévente kell..
2013. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 hónapos még csak !
2013. aug. 28. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:

áhh nem szabad teljes takarítást csinálni egy működő akváriumban milyen a talajod kb hány mm-es

am valszeg ja az egész nővényen elterjed ha ecsetalga de am nálam is volt azt sikerült kiirtani am milyen nővényen és mekkora a világítás

2013. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell teljes takarítást csinálni SOHA.

Egy jól beállt rendszerben nincs szükség ilyenre.q

2013. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Világitást nem tudom mekkora,beépitett-gyári.

Aljzat kb 2-3 cm apró kavics.

Én is azt olvastam sokfelé hogy nem kell teljes soha, de nagyon fel zavarodik ha a vizszivóval fel mozgatom, vagy bármi mozgatásra.

Most néztem a fekete aljzat kavicsot(1-2mm) ,bazalt vagy mi... Az jó? Lehet kicserélném.

2013. aug. 28. 13:44
 7/9 anonim ***** válasza:

a bazalt nem a legjobb

ami jó az a zúzott lávakő de ez az algaevők miatt kilőve sóder is jó de van gyári is a jbl manado viszonylag olcsó és jó is sokan használják

[link]


neked kb 5-6 liter kell ez attól függ hogy milyen vastag talajt akarsz

2013. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem elég rég óta van akvám.Én 6-7 hónaponta úrja indítok mert zavar a sok retek.A kavicsokat kb 15X átmosom vödörben és olyon tiszta utána mint a hó,de persze mindig friss vízzel.Szerintem hagyd még,nem kell.
2013. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi !
2013. aug. 28. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!