Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást használjak?

Milyen világítást használjak?

Figyelt kérdés

Van egy 200l-es akváriumom (50cm magas), és a halak mellé szeretnék növényeket is telepíteni.


Van gömbmohám, kaliforniai bakopám, és fordros vízikehely. Van egy lila UV cső, meg egy pár éves neoncső, amiről fogalmam sincs, hogy milyen típusú. Egy biztos, hogy alapszintű dolog.


Milyen csöveket használjak, hogy a halaim jól érezzék magukat, és a növények is szépen növekedjenek? Ne csúcstechnológiára gondoljatok!


Esetleg valami táblázatot tudnátok linkelni, amin a Watttokat megnézném, vagy valamit, ahol ezt elmagyarázzák.

Köszi



2013. aug. 31. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

Utolsó válasz.

Ennél egyszerűbb és olcsóbb világítás nem igazán van.


Bele való csövekből pedig ez a legegyszerűbb:

[link]



Táblázatból nem tudom, milyenre gondolsz, milyen összefüggésekre vagy kíváncsi. Ha van konkrét kérdésed, azt tedd fel.

Neked kb 60 és 200 watt közötti fény kell, ha alap dolgot akarsz, akkor 60-90 watt között.

Színhőmérsékletben 1 napos, 1 gyengébb növényes, vagy 2 napos. Amit linkeltem, az semleges napfényes 6500 Kelvines.

2013. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az 1. link rossz, itt vannak lámpatestek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Ezek T5-ös (vékonyabb) 39 wattos 85 cm-es fénycsövekhez valók.


Ha nagyon minimum fény kell, akkor jó lenne T8-as (hagyományos) 30 wattos 90 cm-es cső is, de mivel a lámpatest úgyis elég drága ahhoz is, meg a T5-nek jobb az energiafelhasználása, hosszútávon szerintem jobb T5-ös fénycsöveket használni.

2013. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg van gyári tető az akváriumhoz? Vagy a fénycsövekhez bármilyen lámpatest?
2013. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Az UV-t nagyon gyorsan verd ki a fejedből. Mellesleg ide elég lenne az Odyssea 2x39 Wattos világítása.
2013. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van tető az akváriumon, 2 cső fér bele.

Miért nem jó az UV?

Olyan összefüggésekre vagyok kíváncsi, ami alapján később majd én is tudni fogom, hogy ha lesz egy xy adottságú akváriumom, akkor oda milyen fény kell.

Növényes csövet szeretnék, meg egy halasat, aztán valamit majd alkotok.

Köszi az eddigi válaszokat!

2013. szept. 8. 20:42
 6/6 YourDestiny ***** válasza:

Az UV sugárzás akváriumban tabu. Olyan algásodáshoz vezetne, hogy be se látnál az akváriumba. Ezen kívül a benne lévő élővilágra, élő szervezetekre is káros hatással van.


Érdemes mindig egy daylight csövet kombinálni vagy egy növényessel, vagy egy színélénkítő csővel. A halak színének kiemelésére szolgáló csövek pl. a Sylvania Aquastar, Philips Aquarelle vagy a Hagen PowerGlo. Daylight csőnek az Osram (6400 vagy 6500 Kelvin színhőmérsékletű) csövei tökéletesek. Olcsó, jó a színösszetétel, jó a minőség.

2013. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!