Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A razbórám oldalán két piros...

A razbórám oldalán két piros kitüremkedő dudor lett ma estére. Eszik. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 18:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Mi az a razbóra?
2009. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyilván egy halfaj... Olyan aki nem ért a témához miért szól hozzá? Nekem segítségre van szükségem nem hülye kérdésekre...
2009. nov. 1. 18:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Valaki aki tud légyszi segítsen!!!
2009. nov. 1. 18:31
 4/11 Salx Narval ***** válasza:
Ez valamilyen bőrparazita lesz.Csinálj 50% vízcserét és tegyél a vízbe Parakill turbót.Adagolás a gyógyszeren,utána ismét részleges vízcsere.Ha teheted vedd ki a halat és külön kezeld.Ez esetben a többi halnál is 50%-os vízcsere és Aquafurán 2-3 napig,majd itt is részleges vízcsere.
2009. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak azon csodálkozom, hogy nem vakarózik. Mára még mindig ott volt a csomó szerűség, de már nem piros. Csináltam egy vízcserét, külön tenni nem tudom.
2009. nov. 2. 15:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia!Egy jótanács:Szerezzt be egy 10 literes akváriumot,ebbe a beteg halakat kezelheted,hogy a többi ne kapja el a nyavaját,vagy ha veszel ujj halakat,karanténnak használhatod,sőt,ha kishalak születnek,akkor azokat is fel tudod nevelni benne.Nekem is van,azt gondoltam nem kell majd,erre jóformán minden hónapban használom valamire.Szoval,mindenképpen jó dolog.A betegséggel kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni,de sok sikert a gyógyításhoz.Szia Lucky
2009. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
A vízcsere nagyon fontos dolog,de ha már a pikkelyek alatt parazita van,akkor kell a gyógyszer is.Minél előbb.
2009. nov. 3. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kis akváriumom van csak nincs bele szűrő és fűtő. Ma voltam a kisállat kereskedésben és elmondtam a tüneteket és azt mondták biztos valamelyik hal bántotta és metilkéket adtak, meg azt mondták tegyek sót a vízbe. A razbórám bujkál a növények között és az alhasán lettek piros foltok, a púpok megmaradtak. Lehet rosszul tettem, hogy a kereskedőre hallgattam.:-( Holnap veszek gyógyszert.
2009. nov. 3. 20:32
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Hetente cseréld le a víz felét,azonos hőfokú klórtalanított vízre.Karácsonyra kérj szűrőt és fűtést.A metilén kék jól fertőtlenít, de szerintem kevés lesz.De ha már van akkor vegyél hozzá malachit zöldet és együtt alkalmazd,tartós fürdőnek.Várjunk egy pár napot, hátha így is elég lesz a szer.Mindegyik szerből, az előírt mennyiség felét tedd a vízbe,mert két egész adag, sok.És ha a boltban jársz, kérj egy kis vitamint is.
2009. nov. 4. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma vettem parakillt, kiszedtem a beteg halat és kezelem. A többi halon nincs semmi betegségre utaló jel. Azért nem merem az egész vizet kezelni, mert van benne anci és úgy tudom nem bírja a parakillt. Most felülről láttam hogy az egyik púpja vérzik és mintha elállnának a pikkelyei. Elég ha most egyenlőre csak metilénkékkel és sóval kezelem a többit? Az ancik bírják a sót? Köszönöm azoknak akik megpróbálnak segíteni!!!
2009. nov. 4. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!