Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlotok...

Milyen aljzatot ajánlotok amanda lazacok, törpe szívóharcsák, algázó gébek és red cherry garnélák mellé?

Figyelt kérdés
Jelenleg fehér színű, aprószemű kavics van benne, de szeretnék valami sötétebbet, amit a lazacok jobban szeretnek. Az akváriumban sziklás háttér van, ami sötét szürke/fekete. JBL manado-n gondolkozom, de félek beleolvadnak színben az amandák. Vagy pedig még fekete bazaltra gondoltam, de attól meg tartok, nehogy túl sötét legyen az összhatás, illetve a gébeknek nem tudom tetszene-e a bazalt. Aquadepo oldalán néztem a bazaltot, elvileg nincs éles széle, nem tudom ez mennyire igaz..

2013. szept. 2. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A gébeknek nem jó a bazalt. Tehetsz drapp homokot is pl:

[link]


Vagy pro soilt, amibe beáshatja magát az algázó géb, nem sérti fel a testét: [link]

2013. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a bazalt kilőve. És a Manado? Nagyon beleolvadna színben az amanda lazac?
2013. szept. 2. 18:34
 3/10 A kérdező kommentje:

Esetleg még ez, az Aquatic Nature Dekoline Nero?


[link]


Nem barna és nem is éles a gébnek.

2013. szept. 2. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
lehet, nem tudom, olyat még nem láttam élőben
2013. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy szerintem ez festett talaj, legalábbis abból kiindulva milyen színekben van belőle..
2013. szept. 2. 20:15
 6/10 kzs ***** válasza:

Figyelj, elmondanám, hogy én a Tüzéptől vettem sötét homokot, minimális áron.

Otthon forró víz alatt nagyon alaposan (kis vödrönként) átmostam. Szerintem lényegesen olcsóbban jön ki, mintha díszállat-boltban vennéd (persze nem mindegy, mekkora akváriumba kell).

2013. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a bajom a homokkal, hogy a növényeknek tudtommal nem jó.
2013. szept. 2. 21:32
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Én Manadot vagy ProSoilt tennék. Bár a gébhez nem tudok hozzá túrni, gőzöm sincs, az túr-e vagy valami. Nekem parázsok mellett Manado van. Jól összeillenek.
2013. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
*Bár a gébhez nem tudok hozzá szólni
2013. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A géb eddig annyit túrt, hogy egy kő és egy fa alá csináltak maguknak egy egy üreget, amúgy nem ássák fel szerencsére az akváriumot. Akkor manado lesz, 8 ezret nem adok egy talajért, amikor alapvetően nem is növényes akváriumról van szó, nem igényes növényekkel.
2013. szept. 3. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!