Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek?

Milyen halakat vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kisebb gömbakváriumot,milyen halakat vegyek,és hány hal lehet bennt max,vannak olyan halak amik nem igénylik a melegítőt és a levegőztetőt?

pl.: ha veszek mondjuk 2 halat és 2naponta cserélem a vizet benne,akkor nem szükséges a levegőztető?


2009. nov. 2. 17:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Előszőr is ha halgatsz rám, ne vegyél gömbakváriumot, hanem téglatest alakú akváriumot, mert a téglatest alakú ( mondjuk egy 12-20 literes) aksi már 3000-4000 Ft-ba kerül.Egy kis gömbaksi ami 10-12 literes (de van kisebb is, de annak nincs nagyon értelme, mert a halak nem fogják jól érezni magukat) 6000-8000Ft (már ahol láttam.)A gömbaksi azért rossz, mert kicsi az a terület ahol a víz oxigénnel keveredet.A halaid szerintem nem fogják jól érezni magukat a gömbaksiban, egy idő után "pipázni" fognak a víz felszínén ha már nagyon elhasználódott a víz. Szterintem hallgass rám és ne költsd el gömbaksira. Egyébként az ajánlott díszhalaim: szumátrai díszmárna, fekete tetra(de hangulatlan),vörös díszlazac, aranyhal. Ezek mind szép halak, ezeket kezdőnek ajánlom.
2009. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Amiket felsoroltam halakat, ezekhez csak levegőpumpa szükséges (2000-3000ft), 2-3 naponta cseréld a vizet, mert szennyezi az ürülék, el nem fogyasztott lemezes díszhaltáp ( és már válasz is adtam mivel etetsd őket) és a víz is lehül. Amikor cseréled kb. 25 fokos legyen a víz. Ha elkezded akváriumászatot, akkor a levegőpumpa nélkülözhetetlen lesz a késöbbiekben.
2009. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem gond én is ajánlanék könnyen tartható de csak is TÉGLALAP alakú aksiba való halakat!


PL.:Guppi(Ami a legelterjedtebb faj a ˇkezdőˇ akvaristák

körében.-Nagyon szapora!)

:Szifó(Amik már manapság különböző színárnyalatban is megtalálhatóak.)

:Molli(Kicsit kényesek a víz minőségére, de különben őket is ajánlom,hiszen nagyon jó a ˇviselkedésmódja ˇ!

:Lazacok(Különböző formákban-színekben tarthatóak.Nekem az egyik legkedvencebb hal fajtám a vitorláshal után!)


Persze ez csak pár példa a több ezer közül....!



Egy haladó akvarista

2009. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szia! Ha "kezdő" vagy akkor én a guppit ajánlanám! én csak 2 guppival kezttem és 2 hét mulva hirtelen 20 kisguppim lett. Szóval 2 halból hirtelen 22! Csakis téglalap alakú akváriutot vegyél, és ha veszel pl 5 guppit akor annak nemkell levegőztető! Én 1 hónapba 1x és ha elfelejtem akkor meg csak a másik hónapban cseréllem a vizüket! (nekem van levegőztetőm és szűrőm is) De ha nemveszel bele semmit akkor vegyél pl 2 guppit egy kisfüzettertó nagyságú és szélességű akváriumba. A nagyságát majd meglátod! Elég szerintem 3,4 hetente cserélni a vizet benne! :)
2009. nov. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Bocsának a válaszolóktól,de némelyik választól tépem a hajamat.Amelyik akváriumban havonta lehet cserélni a vizet,ott már nem guppit hanem sugéreket vagy ilyesmit tartanak,merthogy az az akvárium már vagy 200literes.

Ami jó tanács:A "haladó akvarista" jó ötleteket adott neked,én is Guppyt ajánlanék.A másik nagy igaztág,amit én is mondok,gömb akváriumba semmien élőlényt,még algát se tarts!Én,ha már egy kis akváriumot akarsz,egy 20 literes akváriumot ajánlanék.Abba azonos nemü guppikat,hogy ne forduljon elő hogy hirtelen 22 guppid lesz...Élő növény,fűtés levegőztetés szűrés és lámpa szükségeltetik.A vizet klórtalanított csapvízzel cseréld.A víz 30%át HETENTE.És azt hiszem itt olvastam,hogy Lehül a víz,ugyhogy 25 fokos vízzel cseréld 2 naponta,vagy valami hasonlót írtak.Erre a válaszom:Azonos hőfokú vízzel kell cserélni az akvárium vizét,mert a hőingadozástól a halak elpusztulhatnak,és semmiképpen nem tesz jót nekik.A Lemezestáp,mint kaja,megfelel,csakhogy változatosan etess,és ha mást nem,legalább szárított lárvát is adj.Pl vörösszunyoglárvát,és vigyázz a túletetéssel.5-10 percen belül egyék meg a halak a beszórt kaját.És hetente 1 koplalónapot tarts.Szia:Lucky


U.I.:Elnézést,ha esetleg valakit megbántottam a válaszommal,de,remélem ők is elolvassák a válaszomat,hátha tanulnak belőle.Jah,mégegy tévhitet oszlatnék el.Valaki azt írta hogy aranyhalat ajánlja.Jó hogy ajánljja,csak nem mondta el hogy minimum,azaz MINIMUM 100literbe ajánlja.Szoval,tényleg,nem veszekedni,vagy okoskodni akartam,csak segíteni,tehát ha bvalakinek valami rosszul esett:ELNÉZÉST KÉREK.Sziaszok,Lucky

2009. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Ja,mégvalamit:Ha karácsonyra kérsz akváriumot,megeshet hogy nem 10-20 literes aksid lesz,hanem egy nagyobb,amivel tényleg lehet kezdni valamit,pl egy 50-vagy nagyobb aksid.De a fő amiért még hozzáfűzök valamit:Olvass el egy akvarisztikával foglalkozó könyvet,ha tényleg szép és "egészséges" akváriumot szeretnél,amivel nem a bosszuság van.Ha már az elején megdöglenek a halak meg minden,magyon negatív élményeket lehet begyüjteni,ami hatására megutálod az egészet.Sziasztok L.
2009. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Salx Narval ***** válasza:
Kedves első,jókat írtál a gömb akváriumról.De 15-20 Literbe,szumit vagy aranyhalat? Ugye ezt nem komolyan gondoltad.
2009. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Salx Narval ***** válasza:
Vásárold meg a szükséges berendezéseket és egy normális akváriumot.Ezek nélkül ne tarts halat.Döntsd el mit szeretnél,egy szép akváriumot, vagy beteg legyengült halakat.
2009. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
♀9dv! Én vagyok az a "haladó" Lucky akit írtál. Nem gonoszkodni szeretnék csak megkérdezném, hogy en 1 ónaponta cserélem a vizüket, és még olyankor is tiszta!
2009. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szia.Persze,nem veszem gonoszkodásnak;Az hogy tiszta a víz,az a láthatóságra vonatkozik.Attol hogy teljesen átlátható a víz,attol nem lesz jó a halaknak.A víznek vannak értékei,mint például nitrát és nitrit értékek.A felhalmozódó rossz értékektől a hal rosszul érzi magát,előbb elpusztul,vagy megbetegszik.A lényeg hogy semmiképpen nem jó.Ha szabad tudnom,hány literes az akváriumod?Mert azért mérettöl is függ,ügye az logikus,hogy a tengervíz sem cserélődik le hetente a 30%a de egy pohár víz hamar telítődik mérgező anyagokkal egy hal számára,amitől mérgezéses tünetei lesznek.Akvarista könyvben,olyat nem olvasol soha sehol,hogy pl egy 10 literes aksiban elég ha 1-2 havonta cseréled a vizet.Ha mégis olvasnál ilyet,akkor az az akvarista könyv maximum egy dologra jó,gyujtósnak a tábortűznél...És akkor így még finoman fejeztem ki magam.Szoval a kérdésem,persze abszolút kötekedésmentesen:Hány literes akváriumban cseréled 1-2 havonta a vizet?Szia Lucky
2009. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!