Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MItől döglenek ki a növényeim...

MItől döglenek ki a növényeim mindig?

Figyelt kérdés

Tápozás, hetente, folyékony szénforrás, ás növénytápszer, csak a fodroslevelű meg a gömbmoha mara meg, a többi mind kipusztul, és ez a két növény sem nő!!!

A világításom nem spaciális, egy Philips cső, ez lehet a baj, Co2 nincs!(sajnos)

Ha veszek direkt növényes (T5) világítást, akkor az a halaknak milyen lesz, attól még nőnek, hogy nem halas, hanem növényes az akváriumom???



2013. szept. 6. 22:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Szerinted fényerő nélkül megválaszolható ez a kérdés?

Hány literes akvárium, hány watt világítás?

2013. szept. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
nem muszáj T5, rakhatsz fölé kompakt izzókat is, csiptetős lámpát.
2013. szept. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
A növényeknek növényes cső kell hogy jól nőjjenek mert ha nincs jó fény hiába tápozod attól előbb utóbb alga lesz mindenhol ha felhalmozódik a sok tápanyag.A halaknak tök m1 milyen csöved van semmi kárt nem teszel a halaknak a növényes csővel a halas csövek arra jók hogy olyan színű fényt adnak le amitől színesebbnek látni a halakat de közbe ugyan olyanok.Arra azért érdemes figyelni hogy vannak olyan halak amik nem szeretik az erős fényt ők nekik sem lesz tőle bajuk maximum a növények közé mennek az árnyékba.
2013. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 YourDestiny ***** válasza:

Nem kell növényes cső. Rengeteg fénycső tartalmazza a növények számára szükséges spektrumot. A legtöbb még jobb is a magas fényerő miatt.


A Philips cső lehet bármi, ez nem sokat mond. Ha egy Aquarelle, az még jó is lenne. Ha egy egyszerű cool white, az viszont már cserére szorul. Viszont szerintem a fő gond a fényerő lesz. Viszont az akvárium méretéről és világítás erősségéről nem írtál semmit, ez pedig az egyik legfontosabb tényező.


Arról sem írtál, mi az a többi növény, ami kipusztul. Ha fényigényes növényeid vannak, akkor nincs min csodálkozni.

2013. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Az akvárium mérete 65l, a világítás 6500K, és a Watt-ot nem tudom nektek megmondani, nincs ráírva a fénycsőre, a doboza meg nincs meg...

A fénycső 45cm-es, ennyi van ráírva, annyit tudok, ha így is tudtok segíteni, akkor légysz.

Amúgy milyen fénycsőre cseréljem le, ha ez nem jó, Sylvania, Sera, mi a legjobb, amúgy eltévesztettem, T8-as fénycsövem van, nem T5-ös!

A válaszokat előre is köszönöm!!!

2013. szept. 7. 09:52
 6/34 YourDestiny ***** válasza:
A 45 centiméteres mind 15 Wattos. Ez nagyon kevés. Hiába cserélnéd le a fénycsövet, ugyanis a fénycső hossza meghatározza a teljesítményt. Ez azt jelenti, hogy erősebb fénycsövet nem tudsz a helyére rakni. Komplett világítást kell cserélni, esetleg megbékélni azzal, hogy néhány kevésbé fényigényes növényen kívül nem tudsz mást tartani. Ha gyári tetőd van, akkor segíthetsz rajta azzal, hogy a belsejét kifényterelőzöd öntapadós tülörfelületű fóliával, így máris sokat segítettél a fényerőn. A fény fele nem veszik el a matt felületen, hanem visszaverődik. Ha lámpa, akkor a lehető leghamarább le kéne cserélni.
2013. szept. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Pendulum92 ***** válasza:
A 15w kevés, de a hólyagosnak ott is nőnie kéne azért.
2013. szept. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Platypus ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1. Megnöveled a fényerőt, folytatod a tápozást és tarthatsz igényesebb növényeket.

2. Így hagyod a világítást, abbahagyod a tápozást(fölösleges), és megelégedsz pár árnyéktűrő fajjal. Anubiasokat, Lomariopsist, esetleg még Microsorumot is tarthatsz a jelenlegi fény alatt.

2013. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy megnövelem a világítást, most itthon van egy olyan armatúra amibe 60cm-es fénycsövet lehet rakni, de fölé raktam az akváriumnak, és úgy láttam, hogy nem olyan erős, vagy ez csak azért van mert szétszóródik a fény, ez ugye 18W, ennél nagyobbat nem tudok rárakni, így én egy Sylvania Gro-Lux-ra gondoltam, de szóljatok ha nem jó, vennék hozzá egy reflektort, szerintetek így már jó, vagy még erősebb kéne, itthon sajnos csak ez a megoldás van (jelenleg) talán még van egy armatúra (azt már csak össze kell szerelni) abba is ekkora fénycső kerülne, így jó lenne a világítás, 2x18W, és ha igen akkor gondolom úgy kéne megválasztani a csöveket hogy összeillenek, milyen csövet hátra és milyet előre???
2013. szept. 7. 10:48
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem a legigényesebb növényekre gondoltam, ekkora világítás mellet milyen növények jöhetnek szóba???
2013. szept. 7. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!