Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 140 literes akváriumhoz...

140 literes akváriumhoz mekkora szürő, és milyen erős világitás kell? Elég a külső szürő vagy belső is kell?

Figyelt kérdés
Pontylazacokat, remizerit, neon szeretnék bele a minimálisan szükséges növényzettel. Ez a terv mondjatok véleményt és javitsatok ki ha nem jó az elgondolás!
2013. szept. 6. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A raminak jóval melegebb víz kell mint a neonnak, nem összeegyeztethető a víz igényük.

Hogy belső kell e, nyilván attól függ, mekkora a külső.

Nem jó, ha nincs elég áramlás, a külső pedig inkább biológiai szűrésre jó, ami lassú.

Meg lehet szűrni csak külsővel is, de úgy jóval nagyobb kell.

Pl:

[link]

Itt a gyári ajánlás 100-250 literig, ez belső kiegészítéssel annyi.

A greenaqua-s ajánlást belső nélkül kell érteni, az max 100 liter.


A növényeknek nem a mennyisége a minimális szükséglet, (az is) hanem hogy mennyire fényigényesek. Az határozza meg a fény erejét.

Ha a fényigényükre érted, hogy minimális, akkor az kb 0,3 Watt/liter fényerő.

2013. szept. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szűrésnek én 700-1000l/h-s külső szűrőt vennék, ha nincs rá keret, akkor készítenék oldalpolcos szűrőt. Világításnak 70-140W, de mivel neonhalakrol és minimálisan szükséges növényzetröl beszélsz, ezért maradnák a 70wnál, mivel a neonok szeretik az árnyékosab akváriumot. Belső szűrőt nem tennék, mert a neonok nem szeretik a nagy áramlást, de a ramirezik sem, inkább könnyen porszívózhatónak alakítanám ki az akváriumot. Mennyit akarsz tartani ezekböl? Én kezdetben inkább tetrát tartanék valamilyen páncélosharcsával, azokkal könnyebb tartani, biztos nem ér csalódás.
2013. szept. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Az első jót linkelt. A 0,3W is elég lehet az alacsony fényigényű növényeknek, ha jól be van állitva.
2013. szept. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gömbmoha megmarad nálam a 160 literbe 15 Watt fény alatt. Az anubias barteri is megmaradna talán, legfeljebb nem nőne semmit.


De én a neonoknak tennék a víz tetejére úszó növényeket, mert azt szeretik, ahhoz viszont kéne már 3db 20 wattos izzó, vagy 60Wattnyi cső, akkor is ha közelebb esik a növény a csövekhez. Kérdés inkább az, hogy a villanyszámlát mennyire akarod növelni. Ahhoz mérten lehet gondolkodni, mert pl 80 Wattos világítás alá már lehet tenni normális, fényigényesebb növényeket is.

2013. szept. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképp tennék belső szűrőt vagy legalább valami keringetőt mert ha áll a víz a fűtés se megy normálisan meg algák is könnyebben nőnek ott ahol nem mozog a víz.
2013. szept. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Nekem a volt 140 literesem egy EX700 vitte 2 liter Siporaxxal majd 3 évig. Nem volt mellette belső, egy áramlásgenerátor vagy vízpumpa simán elég mellé.
2013. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a fényre értettem a minimálist, hanem a növények darab számára.
2013. szept. 7. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:

De én meg erre mondom, hogy a fényerő a fényigénytől függ, nem a darabszámtól.

Lehet neked 1 növényed is, ha az a legfényigényesebb fajta, akkor 140 watt világítás is kellhet!

Meg lehet 15 darab is, ha mind viszonylag árnyéktűrő, akkor elég 45 watt is.

2013. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!