Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miket, menyiért, hol vegyek...

Miket, menyiért, hol vegyek egy kisebb méretű akváriumba?

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
vizet, a csapból, és ha kicsi az akvárium akkor szinte ingyen van:D
2009. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami növényféleséget, kavicsokat (tisztísd meg őket), lélegeztető... Takarításnál háló is kelleni szokott.

Meg persze halakat! :D De szerintem kérdezd meg pár ismerősödet, hogy nincsenek-e halaik. Mert nekem is van ismerősöm, aki csomót adna ingyen (pl. guppikat)

Egyébként nem tudom merre felé laksz, de biztos van a városotokban díszállatkereskedés, vagy Fressnapf, de szerintem az OBI-ban is be tudsz szerezni néhány kelléket és manapság már a neten keresztül (webshop) is tudsz vásárolni halas cuccokat.

2009. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van néhány link:


[link]


[link]


(19.39-es voltam) ;)

Jó halazást!

2009. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Elsőre mint minden kezdőnek,azt tanácsolom olvass el egy akvarisztika könyvet.Aki szákot használ akvárium takarításnál,az nem csinál valamit jól...Merthogy egy normáluisan beállított,működő akváriumnál,nem az a takarítás hogy mindent szétszedek és fertőtlenítek,kimosok stb.Egy normális akváriumnál ilyet kb 2 évente ha kell csinálni...Nekem 3 éve van meg az akvárium,54 liter,és ilyen takarítás 2x volt,egyiknék talajcsere,másiknál pedig a maláj tornyos csigákat töntettem el...Tehát,ha elolvastál egy akvarisztikával foglalkozó könyvet,rájösz hogy egy nagyobb akváriummal jobban járnál.Én is 10-20 literesben gondolkoztam elösször,és végül 54 literes lett,de mostmár ezt is kinőtte,már nagyobbra pályázok.Jó is lenne...Na mindegy,tehát:Kell elektronika:

fűtő

szűrő

légpumpa

megfelelő világításEgyéb:

1-3mm szemcsenagyságú talaj kb2 ujj vastagon

Ebbe növényt ültetsz(Élőt!)1-2 díszpl szőlőtőke(persze egy kisakváriumba nem fér...) kő,vagy akármi,a fő hogy ne oldódjon ki belőle semmi.Se mész se semmi.Kis akváriumba nem sok hal fér,és nem sok halnak elég ekkora akvárium.Guppyt csak azonos nemüt tegyél bele,mert ha szaporodnak,ahoz már kicsi lesz a hely...Szia Lucky.Amúgy 54literes aksit már 17e ftért kapsz minden felszereléssel,míg ugyan ezt a felszerelést egy kis,mondjuk 20 literes akváriumba kb 15e ftért tudsz beszerezni,a legolcsóbb cucokkal.pl egy termosztátos fűtőt is 3000ért kapsz...Tehát,jobban jársz a nagyobb akváriummal.Egy kevés pénz plusz,és kevesebb a baj,több a hal...Jah,és sokkal szebbett udsz belőle kihozni.És hogy hol?Hát kisállatkereskedésből vagy ha találsz,akkor kifejezetten akvarista boltból,de mindenképp olyan helyről,ahol segítenek neked.Na Szia

2009. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. nov. 2. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Budapest böszöményi út. Lagúna állatkereskedés! OTT A LEGOLCSÓBB AZ AKVÁRIUM 100 literig 100ft/liter és jó szívós, tartós! 54l - 5400,- én ott veszek
2013. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!