Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyorsan szaporodik az anobius...

Nology kérdése:

Gyorsan szaporodik az anobius nana? Milyen nagyra nől meg?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 06:40
 1/5 Platypus ***** válasza:
Nem éppen, az egyik leglassabb akváriumi növény. Bármit túlél, de ennek a lassú növekedés az ára. Egy kifejlett nana kb. 6-7 centis leveleket hoz(levélnyelet is belemérve), ezek egy vízszintesen kúszó rizómáról ágaznak le. A rizóma olyan hosszúra nő, amilyenre hagyod. Egy év alatt úgy arasznyit nőhet.
2013. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
Aprócska marad. Döglassan nő, nálam havonta hoz egy levelet. Viszont ennek köszönhetően ügyesen el is algásodik a levele. 0,3W per liternél semmiképp nem ajánlok erősebb fényt, kivéve, ha árnyékolni tudod őt.
2013. szept. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet azért szaporítani, ha sokfelé vágod a gyöktörzsét, minden darabon hagysz 3 levelet, úgy minden darabja hoz havonta 1-2 levelet. Egy év alatt lesz több kis bokor.
2013. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam 2 év alatt mindent túlélt a 30 cm magas akváriumban minimális fénynél bealgásodott a levele ezért visszakerült a 45 cm magasba ahol nincs ez a probléma. Két törzset szétvágtam és öntöttem a vízbe anubias tápot ami talán segít rajta. Azóta kicsit jobban megindult. Szerintem az egyik legszebb növény én nagyon szeretem.
2013. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 14. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!