Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi esélye van a bettámnak?

Mennyi esélye van a bettámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem oktatást kérek, elég sokat olvastam ámde még keveset tapasztaltam az akvarisztikából.


Vasárnap voltam monoron kisállat börzén. Nem volt tervben, hogy vegyek bettát, nem is hittem hogy lesz egyáltalán. Volt egy akváriumom itthon, amit mostanában akartam megölteni halakkal, a víz már 1 hónapja áll benne. Volt egy stand, ahol körülbelül 20 darab betta volt bezacskózva (külön-külön természetesen). Nem voltak aktívak, csak feküdtek a zacsi alján, és elég kicsi volt az összes (nagyon picik, nem akkorák mint amekkorák már a kereskedésekben szoktak lenni). Bámultam őket, majd az eladónő rámenősen beadott midnen szirt szart, hogy a zacskóban életük végéig elélnek igénytelen halak stb stb.. a sablon szöveg, hogy csak valaki vegye már meg. 600 ft volt kék halfmoon, mondom nem terveztem de a terep készen áll neki egyet veszek.


Nemtudom, hogy az oxigén hiány miatt voltak iylen élő holtak az amúgy szép betták. Hazahoztam, úsztattam zacsiban, beleengedtem az akváriumba. 24 fokos volt a víz de gyorsan felfűtöttem 26-27 re. Akkor úgy délután jól érezte magát, ha elmentem az akvárium előtt már adta magát (volt/van bettám tudom hogy viselkednek). De tegnap óta a szűrő mögött van (van a szűrő mögött annyi hely, hogy beférjen átússzon lazán), feje általában felfelé van, nem függőlegesen áll a teste, hanem ferdén és nem moccan onna, csak ha kicsit megmozgatom, de vissza úszik ugyan oda. Enni még nem evett.


Mi lehet a baja? Esetleg alapból beteg lehetet?



2013. szept. 10. 12:12
 1/2 Platypus ***** válasza:

Nem írtad le az akváriumod adatait, de az írásod alapján úgy tűnik, képben vagy az alapvető dolgokkal. Ha normális méretű helyen van, megfelelően bejárattad a szűrést és fedele is van az akváriumnak, akkor nem benned van a hiba.


Ezek a zacskós börzés halak borzasztó dolgokon mennek keresztül. Mivel nem lehet mindig mindet eladni, ki tudja már hányszor zacskózták be őket, mennyi időt töltöttek szennyezett vízben, oxigénhiányosan, fázva. Ez olyan hatalmas teher a szervezetnek, amit sokszor nem képesek kiheverni a halak. Az új akváriumod ha technikailag tökéletes is, a vízparaméterei nem lehetnek teljesen azonosak az eddigi helyükével. Egy kis különbség nem jelent semmit egy egészséges halnak, de egy félholtra szadizott egészségének már rendesen megárthat.

2013. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aha értem, köszönöm. Valami hasonló elgondolásom volt, hogy elég nagy strapán megy/ment keresztül már ott is. De így már biztosabb.


Amúgy egy 40 literes akváriumban van, normális szűrés, és van fedele.

2013. szept. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!