Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzat nélküli akváriumnak...

Aljzat nélküli akváriumnak milyen hátulütői lehetnek?

Figyelt kérdés
Túl macerásnak tartom a porszívózást, ezért lehet h kiveszem a mostani aljzatot vagy csak egy nagyon vékony réteget hagyok meg, mert a mulm hamar felgyűlik benne.
2013. szept. 11. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És hova rakod a növényeket? Mellesleg szerintem csúnya.
2013. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél olyan halakat, amik megeszik a szemetet és etess kevesebbet, ha ennyire látszódik a maradék.
2013. szept. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

vagy olyan növényt aminek nem kell aljzat vagy agyagcserépbe raknám. lehet h csúnya lenne de akkor csak egy vékony 0,5-1 cm-es vékony réteget rakok


az egy dolog h megeszik a maradékot, de ha kevesebbet is etetek a kajából, a halakon keresztül kaki lesz, amit már nem eszik meg semmi, és ez gyűlik össze sztem

2013. szept. 11. 22:29
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:
Csomó növényt még jobb is, ha pl fára, kőre kötözöd, mert a gyökere nem rohad be. Meg lehet csinálni, ha neked jó úgy is.
2013. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez a legrosszabb megoldás lenne szerintem, nem tudnál növényeket ültetni, max pl gömbmoha vagy jávai lehetne benne, vagy hasonló, aminek nem kell legyökereznie.

Így egyre kevésbé lesz természetes, a halak sem díjaznák ezt...

Több lehetőséged is van egyébként a mulm kitakarítására:


Egyrészt etess kevesebbet, a gyakran felhalmozódó mulm legtöbbször a túletetés következmények


Másrészt ha külső szűrőd van, tedd be úgy, hogy az aljzat lejtsen, a szívócső a lejtő alján legyen, a befolyócső pedig a túloldalon, így gyakorlatilag az áramlat lesodorja a szutykot a szívócsőbe (nekem is így van, nincs mulm, egyáltalán).


Ha belső szűrőd van, akkor az legyen a lejtős részen, minél lejjebb, a kifolyó pedig nyomja át a vizet a túloldalra. Ugyanez a hatás mint előbb.


Egyébként ha jól tele lenne rakva növényekkel (persze nem az úszótér rovására), akkor a növények gyakorlatilag feldolgoznák a mulm nagy részét.


Esetleg talajszűrőt is bevethetsz, azt akár házilag is össze tudod rakni.


De a legfontosabb ismét: ne etesd őket túl!


Mekkora egyébként az aki és mennyi halról beszélünk?

2013. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

112 literes 14 mollival. Manado talajjal. Sztem nem etetek túl sokat, amit kb 1 perc alatt bezabálnak.

A leejtős módszert próbáltam már de a sodrás miatt a talaj is lesodródott, ha meg fojtom a bejövőt akkor meg felgyülemlik(közepesen lefojtva mind2).

2013. szept. 11. 23:40
 7/14 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a válaszokat
2013. szept. 11. 23:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy. Ha veszel anubias nanát, azt bármire rá tudod kötni damillal.


[link]


[link]


Ezek így jók, mert könnyű utána pakolgatni, és rá tud nőni a vasfára, vagy lukacsos tufa szerű kövekre is. A gyökere behálózza. Mohaféléket is rá lehet kötni, csak azt lehet hogy a mollyk megennék: [link]


Az anubiast nem eszik.

2013. szept. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

és ha csomó anubias nanát lepakolsz egymás mellé

az már dús növényzet, kb 3 centis levelekkel:

[link]

Ez még kisebb 1 centis levelekkel, anubias nana petite:

[link]

2013. szept. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan akváriumm, amiben semmi talaj nem volt, csak rengeteg moha vasfára kötve, és egymás mellé lepakoltam a fákat, ami utána egyben úgy nézett ki, mintha füves lenne.


Meg olyat is csináltam hogy jávai mohát egy műanyag rácsra varrtam, leraktam a földre, a rács akkora volt mint a kis akvárium. Rátettem egy követ és lent maradt, az is úgy nézett ki, mintha füves lenne, csak ott nem volt elég fény, és egy idő után elbarnult cseppet :)

2013. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!