Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 500 literes akvárium...

Egy 500 literes akvárium szűréséhez milyen külső szűrőt vegyek? Két darab Tetratec EX1200-at vagy egy darab Eheim 2078-ast?

Figyelt kérdés
Mindkettőt olyan 75 ezer körül be tudom szerezni. Csak nem vagyok benne biztos hogy a tetratec fel tudna-e elég vizet nyomni, mert 70 cm az állvány, meg még 70 cm magas az aksi. Köszönöm a segítséget előre is.
2013. szept. 12. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A két Tetra jobbnak tűnik és 1,8m elvileg az emelő magassága szóval simán jónak kellene lennie.

Az Eheimet csakis kizárólag az eddigi jó tapasztalatok miatt választanám. Kár, hogy ilyen drága. Ha később tudsz mellé venni egy másikat vagy valahogy kiegészíteni akkor az Eheimet vedd.

2013. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2x Tetra... Az Eheim sztem csak egy túlárazott parasztvakítás... Processzoros vezérlés... Minek is? Nem ettől lesz hatékonyabb a szűrés, a dupla szűrőtől viszont biztosan, csak normális szűrőanyagot tegyél bele (siporax)
2013. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pendulum92 ***** válasza:

Én is a két Tetrát választanám, nekem úgy tűnik, mint ha az Eheimnél a márka miatt lenne ilyen drága, nem azért, mert annyival jobb.



Fel is fog tudni nyomni annyi vizet,mivel vákuum van, így nem számít az emelési magasság, a nyomás ki van egyenlítve, tehát amennyit föl kell nyomnia, annyi víz fölülről is tolja a vizet lefelé, majd fel, remélem érted. :D

2013. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pendulum92: szerintem arra gondolsz, hogy lényegében csak a vízszint és az aki teteje közötti magasságot kell átemelni, a többit a fizika megoldja.
2013. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, az meg kb semmi.


Ja, és én az akvárium 2 végébe helyezném el a szűrőket, hogy ne legyen pangó vizes rész.

2013. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ha később akarnék egy dupla ekkora aksit mondjuk és ahhoz is külsőket szeretnék, akkor vegyek 4 db tetratec-et?
2013. szept. 12. 16:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz én már inkább barkácsolnék, az a biztos :)
2013. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:
Én ahhoz már mindenképp szűrőakváriumot terveznék. 4 db szerintem nem szűri meg, mivel szerintem nem lineárisan növekszik a terhelés sem.
2013. szept. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Szűrőakvárium lenne a legjobb, de ha csupán a fenti lehetőségek az opciók, gondolkodás nélkül a két Tetra, több okból kifolyólag is.
2013. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!