Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Vettem két neonhalat a...

SOS! Vettem két neonhalat a többi mellé, de fejjel lefelé úsznak! Mi bajuk?

Figyelt kérdés

Lélegeznek, meg minden. Most áttettem őket egy tálba, és szoktatom őket a vízhez. Felfordultak, és az egyik már nem lélegzik...

mi bajuk?

képet mindjárt csatolok


2013. szept. 14. 12:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2013. szept. 14. 12:41
 2/12 anonim ***** válasza:
nem szabad egyből belerakni az új vízbe őket
2013. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyet az enyémek is csináltak, ha jól tudom az a vörösesség a kopoltyújuknál az agyvérzés jele de nem biztos. Szerintem a többi hal megtámadta őket
2013. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint sokkot kaptak mert hirtelen betetted őket az akváriumba.Mivel most kint elég hideg van nagy volt a hőingás a zacskó és az akid között.
2013. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem egyből tettem bele őket. És olvashatjátok is, hogy tálba tettem őket, és nem egyből, mert a zacsiba is töltöttem az akvárium vizéből.
2013. szept. 14. 13:03
 6/12 Norbig ***** válasza:

Ezeknek annyi.Ne keseredj el nem lehet tudni lehet,hogy már eleve beteget voltak és a sokk amit kaptak a szállítástól kihozta.Egyébként nekem bevált módszerem,hogy először miután haza vitte be teszem őket az akvás vödrömbe és le takarom őket fekete ruhával,a vödörbe fele aki fele zacskós víz van.(amiben adták,halszállítós víz)

Ettől eléggé meg nyugodnak közben meg szokják a vizet.

Nekem még így egy halam sem pusztult el!

2013. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni azt is, hogy a boltos ahogy kifogta a halakat, hozzányomta a falhoz a hálóval, vagy valahogy megütötte a halakat, vagy a zacskó hozzáütődött valamihez az úton. Megnyomódtak a zacskóban. Vagy kint nagyon lehűlt a vizük. Ezek trópusi halak. Bár még nincs tél, de azért már nincs olyan trópusi meleg kint, simán megfázhattak az úton. Ilyenkor kabát alá tedd be, vagy pulcsi alá, csak hülyén néz ki, de legalább ők nem fagynak meg.
2013. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a képen nem is mozognak. :D Ha túl eteted őket, akkor előfordulhat hogy a fejük nehezebb lesz. A pici farkukkal alig bírnak egyensúlyozni. Egyébként ez tök normális jelenség. :P


Ha azt hiszed hogy mindent jól csináltál, akkor hogy is van hogy 2 darabot vettél? A másik hogy koránt sem biztos hogy a víz megfelelő volt nekik.

2013. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Istenem! Olvassátok már el, hogy mit írtam! "Vettem két neonhalat a TÖBBI MELLÉ" -.-

az lehetséges, hogy megfáztak. Pedig langyos vizet is öntöttem hozzá apránként. De estére annyi volt nekik. Máshonnan fogok halakat venni.

2013. szept. 15. 11:41
 10/12 Norbig ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy tapasztalt,de az nem lehet hogy tiszta csap vizet öntögettél nekik???Mert ha igen akkor az a gond.Nem bírják a klórt.
2013. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!