Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki le írná ezt nekem ha...

Norbig kérdése:

Valaki le írná ezt nekem ha tudja?

Figyelt kérdés
Tudja valaki,hogy mi az a tartomány világításnál ami pont jó?Úgy értem,hogy még nem algásodik de a növények szépen nőnek.Hogy ezt hogyan lehet ki számolni.Hány W/L ilyesmire gondolok.Előre is köszi a hasznos válaszokat!
2013. szept. 18. 16:01
 1/2 Platypus ***** válasza:

Ez a választott növényeidtől és a szűrésedtől is függ. Egy anubiasos akváriumnál a 0,2-0,3 W/liter a szerencsés, közepes fényigényű növényeknél a 0,5 W/liter, igényeseknél 1W/liter vagy afölött. Minél erősebb a fény, annál tökéletesebb szűrés kell. Ha a fény erős, de a növények lassú növekedésűek, akkor algák várhatóak. Ha a növények gyorsan nőnek, megkapják a szükséges fényt, de tápot nem, akkor is lesz alga.


Szóval több tényezőt kell összehangolni. A fény csak az egyik, és a többi dologtól függően bármilyen fényerő jó lehet.

2013. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a válaszod!
2013. szept. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!