Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a bajuk a halaimnak?

Mi a bajuk a halaimnak?

Figyelt kérdés
Lényegében Mostmár az összes halam elkezdte nekidörzsölni magát a köveknek,ugymond nekifutásból gyorsan idaúsznak és az oldalukra fordulva mintha vakaróznának???Ez mi???

2013. szept. 19. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumod van, milyen vízkezelőket használsz? Szerintem darakór lesz belőle. Fehér pöttyök vannak a halakon?
2013. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tartási körülményeket írd le:

-akvárium méret

-halak fajtája,mennyisége

-szűrőfajta, teljesítmény liter/órában szűrőtöltet térfogata,szűrőanyag

-vízcsere milyen időközönként és menyi van?

de lehet ,darakór,bársonybetegség is

nem látsz a halakon fehér pöttyöket?

vagy vmi féreg szerű valamit a halakon?

2013. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egyik fiú guppim elég furán fest a szája körül...asszem kis kelések vannak rajta...a többi halon semmi...110 liter 7 zebradanio,7 neon, 6 platti 8 guppi...Vizcsere az részleges mikor,porszívózom az alját...a szürőm...hát ... A szürő nem tudom... :/ az ha azt irja,h filter Volume 125 liter az mi..?
2013. szept. 19. 19:54
 4/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
Kevés.
2013. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oksa...ezt tudom. :/ eskü holnap veszek egy nagyobb szürőt...tuti darakórosak...most olvastam utána...azt is olvastam,h akár az összes halam belepusztulhat :( Kérlek Segítsetek,h hogy mentsem meg őket :(
2013. szept. 19. 20:08
 6/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
2013. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 _.-Akv-._ ***** válasza:

Legközelebb meg úgy előzd meg hogy:

-Veszel egy külsőszűrőt megfelelő szűrőanyaggal. (3l siporax/más hasonló kaliberű szűrőanyag)

-Csinálsz heti vízcserét.

2013. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát te látod a halakat és ha szted darakór én sokat nem tok vele vitatkozni bár a leírtak alapján ja elég valószínű amit belinkeltek olvasd el elég jól leírják mit hogyan kell sok sikert:)

am a szűrőd tényleg nagyon kevés! nekem 100 litereshez van 8 lieres szűrőtartály siporaxxal szivaccsal stb és kb 900 liter/óra a teljesítménye és nekem kevesebb halam is van :D de am vízcsere kb 30% állott vízzel hetente (nem írtad hogy mikor szoktad a talajporszívózást :) )

2013. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hetente porszívózom!
2013. szept. 21. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!