Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet egy nagy növényes...

Hogyan lehet egy nagy növényes, sok kishalas akváriumban kordában tartani/megelőzni az algát hosszútávon?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 11:59
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:
Jól kell összehangolni a mikro/makro elemeket, co2-t, fényt, és a vízcserét.
2013. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szűrés, fény, tápozás nagyon fontos. És ha van co2, azt is be kell lőni.
2013. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes néha megnézni közelről a növényeket, hogy ha kevés alga van rajta, még időben tudj változtatni. Néha kisebb tisztításokat kell végezni benne és metszeni, mert a sűrű a növényzet mellett a szűrőnek gyengül a hatásfoka.

A vízcserét nem érdemes elhanyagolni, mert akár 2 hét is problémát okozhat. Évente egyszer én szét szoktam szedni, átöblítem a pro soil talajt, kiszedem belőle azt ami nem kell oda, pl gyökér maradványokat, aztán újraültetem, hogy tisztább legyen. Ez kellett, mert amikor nem csináltam jelentkezett kékalga, ecsetalga, meg minden szar.

2013. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen szerintem akkor lenne a legszuperebb, ha valakinek lenne pénze rá évente új talajt rakni bele. Vagy legalább 2 évente.
2013. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!