Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zebradániókat, hogyan...

A zebradániókat, hogyan színezik meg?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Világító medúzának a génjeit ültették bele. A géntechnológia alkalmazásakor azonban, mivel egymástól törzsfejlődésileg távol álló fajokból származó géneket ültetnek be egy másik szervezetbe, nem lehet pontosan tudni, hogy a beültetett gén milyen kölcsönhatásokba lép, illetve milyen zavarokat okoz a befogadó sejt bonyolult működési rendjében. Ezért a következmények veszélyességét sem tudjuk megbízhatóan megítélni, ráadásul a különböző hatások sokszor csak hosszú idő után jelentkeznek.

A genetikailag módosított Zebra dániók zöldessárga fénnyel világítanak a sötétben. Többek között például néhány trópusi halat korábban már úgy módosítottak, hogy kibírják a hideget, így kiszabadulásuk esetén könnyen meghódíthatják a télen lehűlő vizeket, megzavarva a jelenlegi ökoszisztémát.


Jelen esetben nem tartozik a génkezelt halak közé, de meg kell említeni a színezett üvegsügérek és tetrák helyzetét is. Igen fájdalmas eljárással, injekciózással juttatnak többnyire ételfestéket a halak bőre alá, ezzel megszínezve a testüket. Gondolom említeni sem kell, hogy természetellenes dologról beszélünk.


S hogy mindez miért terjedhetett el? Mert az emberek nagy része sajnálatos módon vevő olyan extrém, színes "aranyos" élőlényekre, melyek nem megszokottak és minden tekintetben újdonságként szerepelnek a díszállat kereskedések kínálatában. Másik okként megemlíthető, hogy az értékesítő üzletek nem az élőlényt, hanem a pénzt látják csak.


[link]

2013. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
Az első halak esetében egy tesztről volt szó, aztán valaki üzletet látott benne, és elkezdte árulni őket, a további halak már a hagyományos szaporítás útján kerülnek a boltokba, mivel a gén öröklődik.
2013. szept. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy csomó olyan tengeri élőlény, ami világít UV-ra éjjel, nekem is van ilyen anemónám, 2-3 féle, ami világít, kipróbáltam uv ledekkel, és tök jól néz ki, csak megkérdeztem a tengeris boltban és azt mondták hogy árt nekik az UV fény, ezért nem szabad azzal világítani őket. Maximum ha fotózáshoz kell, kis időre, de semmiképpen sem mindennap. A tengeribe csomó olyan állat van ami éjjel világít, van oylan is, ami uv nélkül is, de olyanom nincs, olyanokat már csak filmeken láttam. De akkor ezekkel szórakoznak, hogy édesvizi halakba ilyeneket beleültetnek. Hát ez milyen baromság már.
2013. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl egy tengeri karélyanemona alapból ilyen:

[link]

Ha felkapcsolsz neki egy Uv lámpát, akkor ilyesmi lesz:

[link]

Bár az én karélyanemonám sárgán világít UV-ra.


Csak neten keresgélek képeket most, pl:


[link]

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legutolsó képen egy kalapácskorall volt,


ami uv nélkül meg így néz ki:

[link]

2013. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

itt egy jó videó, itt is megy az Uv, hát nappal ez nemilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=7r1ZqEgNNUc

2013. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!