Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aqua Medic volcanit növény...

Aqua Medic volcanit növény táptalajt használt e valaki közülletek? Esetleg van e valahol hasznos infó róla?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 00:21
 1/6 Platypus ***** válasza:
Egy gyengébb minőségű általános talaj. Növényezéshez jó kezdet, de tévedés, hogy táptalaj. Ez a talaj a táptalaj fölé kell, vastag rétegben, ebbe ülteted a növényeket. A táptalaj csak egy vékony, tömény réteg kell legyen az akvárium legalján, nem érintkezhet közvetlenül a vízzel. Valami porózus vulkáni kőzet, ami jó a gyökereknek és a szűrőbaciknak, de azért elmarad az égetett agyag talajok mögött.
2013. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az agyag talaj ennyivel jobb lenne még a JBL manado is akár?
2013. szept. 22. 23:31
 3/6 Platypus ***** válasza:
A manado egyáltalán nem rossz talaj. Azért rossz a híre, mert az ADA talajokhoz mérik, de a többi, tápanyagmentes agyaghoz képest egyáltalán nem teljesít rosszul. Nehéz formázni, mert nagyon könnyen mozog és kissé meredek színe van, de más gond nincs vele.
2013. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyik kereskedésben ahova rendszeresen bejárok JBL manado talajok vannak az akváriumokban. Úgy néztem nagyon világítás és kor függő a manado színe. Az új kicsit rikító de a régebbi már sokkal tűrhetőbb. Úgy érzem a JBL lesz a befutó.
2013. szept. 23. 15:56
 5/6 Platypus ***** válasza:
Nekem 2év alatt sem változott semmit a színe, de tény hogy világítással sokat lehet szelídíteni rajta.
2013. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül vettem JBL Manadot és több helyen megnézve a színe elég eltérő. Láttam elég világosat de sötétebbet is (ezt vettem). Gondolom a világítás tényleg nagy szerepet játszhat majd.
2013. okt. 8. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!