Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismer valaki szakembert,...

Ismer valaki szakembert, szervízt aki foglalkozik akvárium szűrők javításával? Budapesten vagy környékén volna jó.

Figyelt kérdés
Hydor Prime 10 külső szűrőmmel bajok vannak. Használtan vettem, de akkor még megfelelő hozammal keringetett. Most viszont kitisztítva, szűrőanyag nélkül is csak csordogál belőle a víz.

2013. szept. 22. 08:56
 1/5 izomszörp ***** válasza:

Nem maradt levegős?

Rotorral minden ok?

2013. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a csőbe beakadt a tövéhez valami moha darab, vagy valami kis kosz. Szedd le aztán csap alatt próbáld erősen átnyomatni a vizet rajta.
2013. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem maradt levegős, viszont a szűrőkosarat tényleg teleszívta májmohával. Ezzel együtt a teljesítménye csökkent. Tegnap este egy kereskedésben azt az információt kaptam hogy ezeknél a szűrőknél ez tipikus, a rotor vasmagjának csökken a mágnesessége és lassabban forog. Pótalkatrész beszerzésével orvosolható a probléma.
2013. szept. 23. 07:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy prime 10-em, de még én jónak látom.

Volt hogy nekem is belemászott a májmoha, de nekem a csőbe, a műanyag csatlakozónál tömte el.


Én átalakítottam a csöveit, mert nagyon nem tetszett ahogy az gyárilag van. Levágtam a végéről azt a hülyeséget és ráraktam másmilyen U csövet, pl most nekem nem nyom be levegőt, de így tök csendes, előtte meg zötyögött állandóan és idegesített.

kb ilyesmit mint ez, csak zöldet: [link]

2013. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én barátom nővérétől kaptam ezt, azt mondta hogy 10 évig ált nála egy dobozban és látszott is, mert a gyári perlonvatta volt még benne, tehát tényleg nem használta.

Egyszer meg próbálta szétszedni és a fehér műanyag kis hordókájáról letört egy pöcköt, aztán össze se rakta, csak visszarakta a dobozba és inkább belső szűrőt használt mindvégig. Pedig tök jó kis szűrő. Én örültem neki, már vagy 1 éve használom szerintem és még jónak tűnik.

2013. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!