Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért habzik a víz teteje?

Horvath barna kérdése:

Miért habzik a víz teteje?

Figyelt kérdés
meg kérdeztem a boltost a halas boltban és azt mondta hogy magas a ph értéke a víznek és ajánlott egy ph javító tablettát bele raktam el pezsgett és még jobban habosodik a levegőztető buborékaiból keletkezve
2013. szept. 22. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ajjjaj ez valami vegyszer lesz szerintem. Ne mosd vegyszerrel az akvariumot se kivul se belul.vedd ki a halakat, es oblitsd at az egeszet alaposan vizzel.
2013. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem vegyszereztem le semmit csak annyit csináltam hogy mielőtt bele öntöttem volna az akváriumba a vizet fel főztem és meg vártam még ki hül
2013. szept. 22. 15:37
 3/17 Platypus ***** válasza:

A forralt víz változókeménysége eleve elég alacsony, így a pH értéknek is illenék semleges körül maradnia. Eleve aranyszabály hogy a pH-hoz mérés nélkül sosem piszkálunk, és a pH mérő folyadék van vagy kemény 100Ft.


A problémád oka valószínűleg teljesen más. A habzás általában a sok bomló szerves anyag jele, túltelepített vagy elhanyagolt akváriumokban gyakori, vagy amikor valamiért pusztulnak a növények. Ha leírod az akvárium adatait, ki tudjuk találni, hol a baj. Tehát: mekkora akvárium, mennyi és milyen hal, milyen a szűrés, van-e élő növény, milyen gyakran cserélsz vizet és hogyan takarítasz?

2013. szept. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
az akváriumom 35 literes benne 6db guppi a s [link] takarításkor a víz felét szoktam ki szívni és fogok egy szivacsot és át megyek vele az oldalain belül kívül az aljzatot kicsit meg mozgatom
2013. szept. 22. 16:06
 5/17 Platypus ***** válasza:
Ebből nem sok derült ki. Az akvárium mérete és a halak rendben vannak. Viszont a guppik a kemény, magas pH-jú vizet szeretik, szóval a főzés fölösleges. És egyébként a magas pH nem okoz habzást. Az 50% vízcsere is sok egyszerre, a heti 30% szerencsésebb. A talajt milyen gyakran pucolod? És a szűrőt hogyan szoktad takarítani? Pontosan milyen vegyszereket használsz a tablettát is beleértve? Növények?
2013. szept. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A magas pH-tól nem habzik.

A "pH javító tabletta" pH javításra se jó, habzás megszüntetésre természetesen teljesen alkalmatlan.

Szűrő pontos teljesítménye? (márka, típus)

2013. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

...és egyáltalán mióta működik az akvárium? Szűrőbaktériumok rendben vannak?

Ha régi, és ilyen szempontból rendben van, akkor valami felszín szűrő megoldás kéne, mint amit némelyik akasztós szűrőre szoktak tenni.

2013. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
4 élő és 2 mű virág illetve dekor kövek
2013. szept. 22. 17:18
 9/17 A kérdező kommentje:
a szűrő márkája tetra
2013. szept. 22. 17:19
 10/17 anonim ***** válasza:

Oké:D

Nehogy véletlenül eláruld a típusát, vagy teljesítményét, mert esetleg nagyobb eséllyel lehetne megválaszolni a kérdést, azt meg senki nem akarja! :)

2013. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!