Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fonalalga ellen mi a megoldás?

Fonalalga ellen mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy hete inditottam az akváriumot és már is megjelent.

Az aki 120 l-es 1200 külső szürő világitás t5 2x24 W 6 órában A sok növényt előtte neomagnolos vizbe tettem 30'-re

pont az algák és a fertőzések elkerülése miatt.A talaj aquatic nature pro soil. Még nem tápozok. Nincs Co2. Még soha nem volt fonalalgám pedig már több éve van akváriumom.


2013. szept. 23. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én arra tippelnék, hogy nem állt még be a szűrőd, meg ha gyári szűrőanyagot használsz, az nem igazán ér semmit.

Nekem is van ilyen szűrőm, csak a szivacsból hagytam benne valamennyit, a többi kacatot kicseréltem siporaxra.

Esetleg még a kerámiagyűrűt hagynám az alsó kosár aljában, rá egy réteg szivacs, a többi kosárba meg full sipo.

2013. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szürő fél éve üzemel.
2013. szept. 23. 12:11
 3/7 Platypus ***** válasza:
A növényeket viszont hatalmas stressz érte és még a talaj is szűz baktériumszempontból. Egy akváriumnak idő kell, mire beérik. Ha nincs táptalajod, akkor tápozni sem ártana, mivel ilyenkor még halaknak sem illenék lennie, és szegény növényeknek nincs üzemanyag, amiből megindulhatnának. Egy hetes akváriumnál még minden szörnyűség normális, ha két hónap múlva is megvan, akkor kezdj agyalni a megoldáson.
2013. szept. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt irják, hogy a pro soil talajnál 4-6 hét mulva kell elkezdeni tápozni.Hogy valóban igy van-e nem tudom.
2013. szept. 23. 13:47
 5/7 Platypus ***** válasza:
A legnagyobb tápanyagtartalmú általános talajokat az ADA gyártja, de még ezeknél is ajánlott tápozni a kezdetektől, épp csak visszafogottabb mértékben.
2013. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a fonalasok szeretik a nagy áramlást, próbáld kicsit lefojtani a szűrőt. (Ha nem megy túlzottan az áramlás rovására.)
2013. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az nem a pro soiltól van az biztos, mert nekem abban nem volt, még úgy, hogy az elején nem tápoztam.


Szerintem a növényen lehetett kicsi, tán túlélte a neomagnolt, vagykitudja.

2013. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!