Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyünk?

Milyen halakat vegyünk?

Figyelt kérdés
Van egy akváriumunk. Kb. 5 éve. Nagyon szeretjük. Szépen rendben van. Főleg a férjem csinálja, őt tudja a halak pontos típusát meg minden. Én és a gyerekek csak nézzük. De azért a halacskák családtagnak számítanak nálunk. Amikor megvettük, volt benne 2 db szifó, 2db törpeharcsa, ill. neonok. Egy ideig jól meg is voltak (2-3 évig), de a szifók akkorára megnőttek, hogy kicsi lett a hely, ill. az egyik bevadult és terrorizálta a többi halacskát. A két nagy szifót odaadtuk egy ismerősünknek. Pár neon meghalt. Most van benne 1 db törpeharcsa, 1 db rózsás díszmárna, 2db neon. Szerintem ez a hal mennyiség pont jó. Erre tegnap jött a férjem, hogy vesz még halakat. Neonokat. De szerintem ahhoz kicsi az akvárium. Mondtam, hogy valami ici-pici halacskát vegyen, azok még esetleg elférnek. Vagy cserélje le nagyobbra az akváriumot.Szóval tudnátok olyan halat ajánlani, ami kicsi, nem nő nagyra és ellenálló típus. (szóval a víz ph értékének pl.)

2013. szept. 25. 09:18
 1/8 anonim válasza:
Hány liter az aqvárium?
2013. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:

Az, hogy neont akar venni, egyrészt jó ötlet, mivel rajhal, és a minimális létszám a 6, de inkább a 8. A rózsás díszmárna nem egy kedves-békés hal. A törpeharcsa alatt pedig mit értesz? A 30 centisre növő dögöt, vagy a páncélos?

Viszont az akváriumod méretét nem ismerjük, sem a szűréstechnikát, márpedig ez a két legfontosabb tényező.

2013. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akvárium mérete: 40x35x 25 cm szűrő: ehem 201906 (remélem jól láttam a számát, 20 cm hosszú)


Azt tudtam, hogy a neonok rajban szeretnek élni. Csak kicsinek tartom egy "rajhoz" az akváriumot. Ezért gondoltam kisebb halra vagy esetleg valami kicsi rákocskára. :) Erre Ő azzal érvelt, hogy azok nagyon érzékenyek a víz tisztaságára. Pedig tutira van olyan, amit akár sima csapvízzel lehet tartani.

2013. szept. 25. 12:41
 4/8 YourDestiny ***** válasza:

Ó, Szűz Mária! Nem csoda, hogy megdöglöttek a neonhalaitok, Az a csoda, hogy eddig bírták. Az akvárium 35 literes, az rettentően kicsi. Minden halnak, amitek van. Bettát vagy valamilyen nano halat lehet tartani benne, semmi mást.


[link]

2013. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
A szűrő számát nem jól láttad, olyan nincs. Viszont szerintem azzal nincs nagy baj, mert az Eheim kis szűrőtérfogatú szemeteket nem gyárt le. 35 literhez még a nano szűrőjük is jó.
2013. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Megnézem ezt a honlapot.
2013. szept. 25. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
hát ha ti így törődtök a családtagjaitokkal, még jó hogy nem vagyok benne a családotokban.
2013. szept. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát úgy néz ki, egyenlőre nem tudsz már benősülni sem.


Megnézem a nano halakt. Ha vennénk az akváriumba nano halakat, akkor régiek bántanák a kicsi halakat?

2013. szept. 27. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!