Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy 200W-s szabályozhat...

Ha van egy 200W-s szabályozható fűtőm, akkor az kisebb hőmérsékletű fűtésre állítva is 200W-t fog fogyasztani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
És ez a kérdés mit keres az ÁLLATOK KATEGÓRIÁBAN??
2009. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit keres itt?Választ.És azért írta ide,mert Akvarisztikai fűtőről beszél,méghozzá termosztátosról.Ez a kérdés szerintem pont ide illik,de lehet hogy több választ kapnál kérdező,ha az elektronika részben is feltennéd ezt.Amúgy szerintem nem ugyan oylan lesz a fogyasztása,mert többször fog bekapcsolni ha magas hőfokon van,hogy ne süllyedjen le a hőfok,és hosszabb ideig fog működni,de nem értek hozzá ugyhogy ha ez így nem igaz,akkor javitson ki valakit,de kisakkozva szerintem a magasabb főfok több áramot fogyaszt.Szia Lucky
2009. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt kedves türelmetlen barátom Halak Akvarisztika---->200 W Akváriumi fűtő. teljesen beleillik hidd el!Nem fog annyit fogyasztani ugyanis szakaszosan működik nem állandóan ha állandóan menne akkor egy óra alatt fogyasztana 200 w ott.
2009. nov. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elnézést ha rossz helyre írtam a kérdést!Köszönöm a segítséget!
2009. nov. 6. 18:39
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is jó helyre írtál,én is csak megerősíteni tudom az előző válaszadó írását.A teljesítménye minden esetben 200w- marad,ha elérte a beállított értéket kikapcsol, ha az érték alá hűl bekapcsol újra.Amikor kikapcsolt állapotban van, akkor semmit nem fogyaszt,üzem közben 200W-ot.A legtöbb esetben egy világító LED jelzi mikor üzemel.Remélem elég érthető voltam.
2009. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

1. A zt elfogyasztott villamos energiát W/h ban, a villanyórák kW/h-ban mérik, ebből következik

2. Ha nincs bekapcsolva semmit nem fogyaszt.

3. Ha be van kap csolva, óránként 0,2 kW/h-t fogyaszt

4. Ha hőfokszabályozóval van ellátva, akkor, rendszertől és fajtától függően ugyan, de az alacsonyabb hőmérsékledtre (hőfokra) beállitva kedvesebbet fog fogyasztani 0,2 kW/h nál (h = óra)

2009. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, nemfog kevesebbet fogyasztani, csak kevesebb ideig üzemel,tehát kevesebb ideig fog működni, de amikor üzemben van,függetlenül attól, hogy milyen hőfokra van beállítva a fogyasztása nem változik.Hiszen egy darab fűtőbetétből és egy ikerfémes hőkapcsolóból áll, ami ki be kapcsolgat.Ha kisebb hőfokra van állítva,csak az üzemóra száma fog csökkenni,és nem a teljesítménye.
2009. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem fog soha kevesebbet fogyasztani egy 200W-os teljesítményű fűtőtest,amíg fűtésbe van.Mindössze ki lehet kapcsolni,átmenet nincs.Persze magátol kikapcsol,ha befűtött,és egyre többet áll,ha lecsavarod a hőmérséklet állítóját.
2009. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szeretem, ha félreértés-magyarázás nélküli az élet.


Végezze el mindenkmi lotthon a következő kisérletet:

1. Üljön le mindenki otthon a villanyórája elé.

2. Szetrezzen egy egy olyan fényforrást, ami 2 db olyan aljzattal van felszerelve, amelybe E27 égő becsavarható. Csvarjon be mindkét aljzatba egy-egy db. 100 W teljesítményű izzót. (Gyártásukat most tiltották meg). Dugja a kionnektorba a világitótest dugaszát. Kapcsoljon ki minden fogyasztót a lakásban. Aztán számolja me, hogy a forgótárcsás mérőóra alu tátrcsája (régui rendszer) hányat fordul 50 perc alatt ( hatvan perc = egy óra = h). Aztán csavarja ki az egyök 100 W izzót és megint számolja meg, hányat forduk az alu tárcsa. Azt fogja tapasztalni, hogy "lassabban forog az óra". Az elfogyazstott villamos eljesítmény ugyanis fele terhelés mellett felére csökken.


Én a lányom nagy kapacitású akváriumába, a sárgafülü ékszerteknösök részérfe 2 db. fűtőtetestet szereltem. (2x 50 W). Teljesen egyértelmú volt, hogy ha a másodikat kikapcsoltam, akkor óránként csak a felét fogyasztott el a fütés.


Ne tessenek összekeverni a fűtőtest teljesítményét az edlfogyasztott villamos energia mennyiségével. Az előbbi statikus, az utóbbi dinamikkus jelenség és fógg az időtől is.Az utóbbit és nem az előbbit fizetjük az áramszolgáltatónak.

2009. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mindenkinek, mindenkinek !


A kérdés "fogyasztás"-ra vonatkozik !!!!!

2009. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!