Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes tengeri akvárium...

200 literes tengeri akvárium mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, hogy jól felszerelt, de nem a legdrágább cuccokkal rendelkező 200 literes tengeri aksi összesen mennyibe kerülne?

Esetleg ha még időtök is lenne megírni, mi mennyibe fájna, megköszönném :D



2013. szept. 26. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Heló!


úgy 50000-60000-ből már egy jó akváriumot hozhatsz ki, igazából a belevalók attól függnek, mit szeretnél bele...

2013. szept. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
zéró információm van a tengeri akvarisztikáról, eddig csak édesvízben úszkáltam :D De színes korallos, korallszirt szép lehetne nagyon, több kisebb hallal. De csak az aksi egyik oldala lenne jobban korallos és a másik oldala felé haladva egyre kevesebb, majd semmi, mintha a tenger szélétől befelé haladnánk. Ilyen elképzelésem van csupán egyelőre.
2013. szept. 26. 00:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt egy blog, amitől remek segítségeket kaphatsz: [link]
2013. szept. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kb 15-20 kiló élőkő kéne bele, VII. wesselényi 23-ban kapsz. Kb ugyanennyi korallzuzalék. 2db 2800 l/órás áramoltató kétoldalra, az van aqua depóban 6 ezer körül - Gizella út 28. És egy lámpa, hát a 4x24W T5, vagy 26 Wattos kompaktizzókból több 10 000K-s .

Ha a lehabzót nem számolom, akkor is több mint 60 ezer.


Van egy 200 és egy 130 literesem. Lehet hogy adok el belőle élőkövet, mert kicsit sok van benne és az is lehet, hogy kisebbre csinálom az akváriumokat, lehet, hogy lámpát is adok el. Vagy az egyiket eladom cakk-pakk. Még nem tudom, de valamit kéne kezdenem velük.

2013. szept. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A blog végén írja, hogy algát kell vakarnia az üvegről. De az akváriumot alapból úgy érdemes megcsinálni, hogy az elég széles legyen minden irányban, a lámpát hátrébb tenni, hogy a front üveget ne süsse ezerrel a lámpa, és akkor elég 2 havonta kicsit letisztítani. Hülye aki mindennap vakarássza. Cianora meg lehet antiredet használni, másnap leszívni egy csővel, így azonnal megszűnik és nem kell kínlódni vele többet. A Coralsnow másra való.
2013. szept. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 WFox válasza:
Szia. Nekem kb 200 literes van. Most tartok kb 200 ezer Ft-nál, de még mindig alig van benne valami. Egy elfogadható világítás min. 40 ezer. Az élőkőnek átlagban 3000 Ft kilója amiből az akvárium térfogatának legalább 16%-a kell. Egy valamire való lehabozó 30 ezernél kezdődik. Ha belekezdesz, nagyon figyelj a kövek minőségére, a sósűrűségre, és az állandó hőmérsékletre. Jah és olvass utána több helyen. Akvarista.hu stb. Sok sikert hozzá :)
2013. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 WFox válasza:
Jah igen. Az áramoltatást majd elfelejtettem, csak kerámia tengelyes szivattyút használj. Belső áramoltatót a korallshop- nál találsz, ami tengely nélküli (Koralia Hydor). Élőkőnek az adriai kövek alkalmatlanok, teljesen tönkrevághatja az akidat. Adalékokat is javasolt használni, Ca Mg, stb. A Sera árul egy komplett csomagot, ami tartalmazza az összes fontosabb nyomelemet. Én ezt használom, (Sera Marin a csomag neve) meg vagyok vele elégedve, bár igen borsos ára van. A rendszeres részleges vízcsere is fontos. Lehetőleg a sókeverék minőségére is figyelj oda. Lehetőleg ne válts gyakran márkát. Biztos sokminden van amit még nem írtam le, olvass utána. Sok sikert az akihoz :)
2013. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!