Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Most született...

Mit csináljak? Most született xifóm még alig pár miliméteresek. Nincsen másik akváriumom. De ha visszateszem őket akkor megeszik őket. Most egy befőttes üvegben vannak. De láttam hogy az annyük megeszik eggyet azért szedtem ki.

Figyelt kérdés
akkor mit csináljak,?

2013. szept. 26. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az üvegben nem túl jó nekik mert hamar romlik a víz és a hőmérséklet sem jó.Vegyél nekik ilyen ivadéknevelőt vagy ikráztatót vagy mi a neve amit bele lehet tenni tapadóorongal az akváriumba.Addig maradhatnak a befőttes üvegbe ha gyorsan veszel de felnevelni nem lehet őket benne.
2013. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
Ha van egy fölös kicsi vízpumpád én azt csinálnom, hogy a befőttesüveget alátámasztva az akváriummal egy szintbe hoznám(a tetejét), és egy légtelenített csővel vinném ki a vizet, majd a kicsi pumpa nyomná vissza. Így ugyanolyan vízminőség lenne a befőttesben is, mint a nagyban a kevés víz ellenére is.
2013. szept. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ricsikee1997 ***** válasza:
én a guppiknak úgy csináltam hogy egy nagyobb zacskót kiszúrkáltam tűvem hogy ne legyen nagy lyuk ezt megmerítetteem az akiból és abba raktam az ivadékokat a levegőztető közelébe... ez a legegyszerűbb legolcsóbb megoldás....
2013. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm...van 5 literes befőttes üvegem...ilyen nagy abba beleteszem a kicsi...vízmelegítőt..a tetejére lámpa és megis van oldva...
2013. szept. 26. 19:17
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:
Kösd össze a nagy akváriummal, vagy tegyél bele szivacsszűrőt, mert el fognak pusztulni a rossz vízminőség miatt.
2013. szept. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia. Arra vigyázz , hogy a vízmelegítő ne lógjon ki a vízből. Én egyszer úgy jártam , hogy beletettem őket nagy üvegbe de nem rögzítettem a melegítőt , elmentem suliba mire hazaértem már csak a döglött picik úsztak a víz tetején. Nem értettem miért sajnáltam nagyon őket. Mint kiderült a melegítő érzékelője a szoba 21°os hőmérsékletét vette alapul és próbált jobban melegíteni. kb felforrt a víz. Azóta mindíg 2x is megnézem , hogy biztosan ottmarad-e :)
2013. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!