Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A tápváltás miatt lehet...

A tápváltás miatt lehet bélgyulladása a halaimnak, vagy más az oka és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Néhány guppynál, és egy xiphonál vettem észre, hogy nem természetesen viselkednek, nincs testi tünet (fehér pötty, vagy folt, seb, szép szinesek) de kedvetlenek, lassúak, kissé imbolyogva úsznak, de az ételt elfogadják. A kaksijuk pedig szaggatott, normál majd hosszú fehér csík váltakozik. Mit tehetnék, jó minőségű tápot vettem, és ez előfordult akkor is, amikor fagyasztottal etettem. Talán lassabban kellene az új tápra szoktatni őket? Ill napi egy etetésről kettőre váltottam nemrég lehet túl sok volt a változtatás egyszerre?
2013. szept. 27. 13:49
 1/2 izomszörp ***** válasza:

Kezeld a halaid minél előbb mert sajna nem lesz jó vége :)

A fehér széklet a bél nyálkahártyájának a felbomlását mutatja.

Most még esznek de egy pár nap és már nem fogják elfogadni az ennivalót.Utána pedig rohamosan fogyni fognak és végül nem lehet mit tenni már :(


Nálam a JBL Spirohexol bevált ilyen esetekben, és próbálj nekik még spirulina tablettát, vagy aqua foodos gyógyhaltápot adni. Az utóbbi megelőzésre is alkalmas pont az ilyen betegségek elkerülésére.

És persze a vitamin is nagyon fontos!Sera Fisthtamin jó cuccos. Drágább de megéri.

2013. szept. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 izomszörp ***** válasza:

Kezeld a halaid minél előbb mert sajna nem lesz jó vége :(

A fehér széklet a bél nyálkahártyájának a felbomlását mutatja.

Most még esznek de egy pár nap és már nem fogják elfogadni az ennivalót.Utána pedig rohamosan fogyni fognak és végül nem lehet mit tenni már :(


Nálam a JBL Spirohexol bevált ilyen esetekben, és próbálj nekik még spirulina tablettát, vagy aqua foodos gyógyhaltápot adni. Az utóbbi megelőzésre is alkalmas pont az ilyen betegségek elkerülésére.

És persze a vitamin is nagyon fontos!Sera Fisthtamin jó cuccos. Drágább de megéri.

2013. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!