Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztultak ki hirtlen a...

Mitől pusztultak ki hirtlen a halaim?

Figyelt kérdés

45literrről 112literre váltottam. Mivel a kicsiből átraktam a talajt és a növényket,diszeket ezért elég silány körülmények közt maradtak a halak. Sajnos nem vártam az uj aksival csak másfél napot de kezeltem aqutannal és bio nitrittel(vagy mi..) ahogy a kicsi akvát is kezdtem régebben. Úsztak pár kört az új helyen és szinte 1óra alatt elkezdtek rosszul lenni. Nem döglöttek meg csak mint a részegek. Fejjel lefelé, háton...2nap utan nagyon rossz állapotuk miatt kivettem öket és hát ....most üres az akvarium 1 hete. De a növények is sinylődnek ezert kivettem a disz sziklakat amit direkt mészmentesnek vettem, sósavval habzik mint a plusz tabletta a pohárban...ettől lehetett a kihalás?

Meddig várjak az új halakkal?

Mit kell tenni a mészkő mentesitésre?

20%vizcsere megvolt,csak ennyi állott viz volt.

Már alig várom az első új halat lassan apránként mikor lenne jó az első?

Max hány lehet 112literben?

Gurámi, neon, ?????



2013. szept. 27. 16:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ma végül vettünk 2 db dániót "próba" halnak.

De alig egy óra alatt az egyik rángatózva kezdett úszni.

A másik jól van. Kivettem mindkettőt külön külön hátha életbe maradnak.

Mi lehet a vizbe?????

Hétfőn viszek vizmintát tesztre, mert ma nem volt teszt a boltba...

2013. szept. 28. 21:26
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudják letesztelni a boltban. Megnézik a kémhatását, meg a keménységét, és kb ennyi. Az meg nem lehet olyan szélsőséges, hogy ilyet csináljon.



Milyen víz, sima csapvíz?

Most nincs is egyáltalán hal az akváriumban? Érdemes lenne akkor úgy ahogy van az egész vizet lecserélni. Vagy mondjuk minimum 50 %-ot.

Szoktál szórni halkaját a vízbe, amin elszaporodhatnának a bacik? A szűrő megy éjjel-nappal?

2013. szept. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Most lecseréltem az EGÉSZ vizet.

Tettem bele 2kupaknyi aquatant és egy órára rá 1kupak bionitrivecet.

Nincs és nem is volt hal az elmúlt 1 hétben(az előző pusztulástól a tegnapi próba halig)

Igen dobtam be néha kaját kb 2 naponta 2-4 szemet.

Igen, szűrő is ment egésznap(éjjel-nappal,mindig)

Most vettünk a szűrőbe egy kis zacsi siporax bogyót,befért a szivacs főlé.

Holnap beletehetem a "próba" halat ? Mert szegényke egy kis vödörben van. A második számú próbahal másik vödörben de az szerintem nem javult, csak az alján "ül" nem eszik de még uszkál ha megmozditom a vödröt.

Holnap veszek még növényeket.

Ja és a növényeim is szenvednek, nyálkássá ázik a levelük, most cserekor leszedtem a rossz leveleket, bizok benne megmaradnak...Táptalaj is van Jbl.

Az első akváriumnál minden simán ment én ezt nem értem...

Már alig vártam a nagy akváriumot erre.... :((

2013. szept. 29. 18:10
 14/16 A kérdező kommentje:
Sima csapviz.
2013. szept. 29. 18:11
 15/16 anonim ***** válasza:
Azt az 1 halat beleteheted, de a többivel várj pár hetet.
2013. szept. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ, majd irok ide hogy mi lett,

remélem jó lesz már minden...

2013. szept. 29. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!