Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek jo ha kékes a...

Szerintetek jo ha kékes a fény az akváriumban?

Figyelt kérdés
tettem fel ledszalagot világitásként, ami elméletileg 6500 k ,de viszont kékes fénye van.édesvizi,növényekkel ellátott akváriumrol van szò.közepes alacsony fényigényü növényeim vannak.

2013. okt. 3. 09:01
1 2 3
 1/23 YourDestiny ***** válasza:
A LED világításoknál a színhőmérséklet a normát takarja, tehát nem lehet kékes fénye. Hamarább tudom elképzelni, hogy te látod enyhén kékesnek, de azt is csak egy ideig fogod.
2013. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Pendulum92 ***** válasza:

Nekem is kékesnek tűnik a fénye akvárium fölött, de a lakásban több helyen is van, bár a nappaliban pl fehérnek tűnik, szval nem tudom.


A jávai moha állítólag nem szereti, de ha van mellette sima fénycső is, akkor nem okoz gondot, csak egymagában nem jó állítólag.


Én személy szerint nem vagyok megelégedve a LED-del, elvileg vízhatlan raktam be, még is elkezdett oxidálódni, a fényereje sem kielégítő számomra, nagyon sok métert kéne felrakni a simából, ilyen powerLED-et meg nem veszek külön erre(amit felraktam, az is csak megmaradt, és kipróbáltam). Én maradok a fénycsőnél, inkább beszereltem még egy daylightot a tetőmbe.

2013. okt. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

"LED világításoknál a színhőmérséklet a normát takarja" ez meg mit jelent? A színhőmérséklet egy abszolút skála, függelen attól hogy LED vagy valami más a fényforrás.


A 6500K már hideg fény, a napfénnyel, vagy egy izzó fényével összehasonlítva mindenképp kékesebb.

2013. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
van mellette neon cső.egy kicsit látszik a vizen is, de főleg a neon halakon,a cskjaikon vehető észre a kék szin.csak nem lessz belőle baj.plusszként van beleszerelve
2013. okt. 3. 09:53
 5/23 YourDestiny ***** válasza:

Azt akartam vele írni, hogy LED-ek esetében azt mondja, amit olvasol. Az általad említett skálának megfelelően, ellentétben az akvarisztikai fénycsövekkel, ahol egy 6500 Kelvin színhőmérsékletű fénycső lehet a rózsaszínes kezdve a lilán át a kékik bármi.


Pendulum, az SMD LED-ek eleve alkalmatlanok növényekhez, nem véletlen használnak szinte csak PowerLED-eket akváriumok felé.

2013. okt. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 YourDestiny ***** válasza:
*lilán át a kékig bármi. Folytatnám... tehát a színspektruma lehet bármi, amit maga a Kelvin alapján biztosan nem határozol meg. Néhány példa: Hagen PowerGlo, Sylvania Aquastar, Hailea Marine Blue, növényes csövek. A Kelvin úgy átbasz, mint macskát a palánkon, ha nem nézed meg a grafikont.
2013. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Pendulum92 ***** válasza:
A növényekkel nem is volt probléma, de az, hogy elkezdett vízhatlan létére oxidálódni, egy szalagrész teljesen kiégett, több szalagban is a ledek alig világítottak, csak egy pont maradt, eltántorított tőlük.
2013. okt. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én nagyon régen csináltam egy led sort, 21Wattos trafóra, sok ledet hoztam össze ilyen szélesebb ledekből, de már nnak a fénye sem tetszett, nem is használtam utána.


Aztán később a konyhapult fölé tettünk egy 5 méteres ledszalagot, ami 40Wattot fogyaszt, mert csináltunk egy hosszú konyhapultot és ez tűnt a legegyszerűbbnek hogy felragasztom alá. Nem kellett tökölni vele sokat. Szintén kékesfehér. Hát a 6500K-s kompaktizzónak valamivel kellemesebb sárgább fénye szokott lenni, valóban. De barátomnak tetszik ez a kékes szar. Én nem vagyok anyira megbékélve vele. Akváriumra is rápróbáltam, de gyorsan le is vettem egy: - hú, hát ez ronda! felkiáltással.


Aztán 2db akváriumra raktam led fénycsövet, amiben 3sor ledcsík van csövenként, azok is ilyen smd ledek, 5 Wattosra jön ki egy ledfénycső, gyenge szarok, de annak nem ennyire fehér a fénye, pedig ugyanolyannak kéne lennie 6500K, mégis az kellemesebb, csak méggyengébb. 26Wattos izzókat cseréltem 5 Wattra, így nem is várok tőle semmi extrát, csak hogy egy minimál világítása legyen és ne fogyasszon sokat, ez volt a cél. Növényt nem tartok alatta, azt nem lehet, csak gömbmohát, homok talajon, meg nagy köveket.


Van még egy csiptetős led lámpám, ez a típusú kis borzalom, gondoltam veszek egyet kipróbálni:

[link]

Az a baj vele, hogy a közepén van egy sor kék-piros led is, a szélein meg fehér ledek, ezért iszonyatos hülye színe van, főleg hogy egy nyitott mini akváriumra tettem, hisz arra való, de a vizen tükröződnek a szemembe a kis pöttyök, ami megvakít, közben magának a lámpának meg gyengébb a fénye mint a biciklilámpámé. A kis törpetarisznya rák is megilyedt amikor bekapcsoltam fölötte. Neki sem tetszik, de most ez van mert nem fogyaszt szinte semmit. Már talán megszokta, nem tudom, hát kénytelen szegény. Vagy 1 hete ez világít neki. Gondoltam ragasztani kéne az aljára egy pausz papírt, hogy ne lássam a pöttyöket, kicsit mattuljon le a fénye, de azt nem csináltam meg, mert akkor az mégjobban levenne a fényéből.


Szarok ezek a ledek mindenhogy akváriumra.

2013. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a fejlődéssel visszafejlődünk. Régen voltak a gyertyák, aztán jöttek az izzók, amiknek tök jó fényük volt, aztán jöttek az energiatakarékos kompakt izzók amikre ráírják, hogy 100Watt fényének felel meg, közben ez kamu, de mindegy, legyen. Most itt vannak a ledek, amiknek még gyengébb fényük van. Oké, hogy energiatakarékosak, de ha még így folytatjuk lassan visszatérünk a gyertyához :)
2013. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 YourDestiny ***** válasza:
Azért a LED egy nagyon jó dolog. Főleg fogyasztás szempontjából. Nem is tudom, én mi lennék nélküle. Ha fényt kell áram nélkül működtetni, pl. akkuról, akkor legjobb társ. Viszonylag nagy fényerő szinte nulla fogyasztás mellett.
2013. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!